Nierówna droga niestarszna z Allianz!

Skutki fatalnego stanu miejskich dróg w Polsce z pewnością w swojej kieszeni odczuwa niemal każdy kierowca. Nawet niekonieczne wielka dziura na drodze może bowiem spowodować uszkodzenie układu hamulcowego, wydechowego czy kierowniczego. Nie wspominając już o zdeformowanej feldze czy uszkodzonym kole. Niestety, obowiązkowe ubezpieczenie OC nie pokrywa tego rodzaju szkód, tylko ubezpieczenie AC. Jeśli jednak nie chcemy tracić zniżek na kosztowne AC, możemy wykupić polisę Równa Droga, by mieć zabezpieczenie finansowe na tego rodzaju drobne usterki.


Równa droga – ubezpieczenie, które warto mieć

Choć kierowca uszkodzonej felgi czy układu wydechowego po odszkodowanie może się zgłosić do ubezpieczyciela w ramach polisy Autocasco, to zazwyczaj tego nie robi. Koszt naprawy jest bowiem często o wiele mniejszy, niż zwyżka, którą zapłaci w kolejnym roku, za zgłoszoną szkodę. Takie wypadki nie należą jednak wcale do rzadkości i w zasadzie, choć stan ulic z roku na rok się poprawia, to nasza codzienna droga do pracy często przypomina taki tor przeszkód, gdzie nie każdą przeszkodę da się niestety ominąć. Dlatego warto pomyśleć o dodatkowym zabezpieczeniu, dzięki któremu nie stracimy zniżek z AC, a będziemy mogli na koszt ubezpieczyciela naprawić felgę, po zaliczeniu wielkiej dziury na ulicy.

Co gwarantuje Równa Droga w Allianz Direct?

Przede wszystkim do ubezpieczalni możemy zgłosić najmniejsze uszkodzenia, do których doszło w wyniku złej nawierzchni drogi. Ubezpieczony nie jest bowiem ograniczony żadnym limitem kwotowym. Jeśli więc  wjechaliśmy w dziurę na jezdni i uszkodziliśmy:

  • felgę,


  • ogumienie,

  • układ wydechowy, hamulcowy, zawieszenia czy kierowniczy, to w ramach Równej Drogi uzyskamy odpowiednie odszkodowanie.

Zachowaj wszystkie zniżki na Autocasco

Jeśli faktycznie szkoda powstała na skutek złej nawierzchni drogi, a naprawa zniszczonego elementu nie przekroczyła 5000 złotych (w ciągu rocznego okresu trwania plisy AC), to zachowamy zniżki na Autocasco i tym samym nie czeka nas podwyżka opłat w kolejnym roku.

Kto może skorzystać z oferty Równej Drogi?

Każdy właściciel pojazdu osobowego, ciężarowego i ciężarowo – osobowego, który ma w Allianz wykupione Autocasco, może dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia Równa Droga. Polisa jest bowiem jedynie opcjonalnym rozszerzeniem AC i nie działa jako samodzielne ubezpieczenie, które dorzucimy np. jedynie do obowiązkowego OC.Powiązane tematy