Kalkulator OC AC

Z tym kalkulatorem OC AC poznasz kilkanaście ofert 12-stu popularnych towarzystw ubezpieczeniowych. Potrzebujesz jedynie 10 minut, aby wyliczyć najtańsze oferty polis dla Twojego auta. Kalkulator jest darmowy i umożliwia zakup zarówno online (direct), jak i u agenta. Naciśnij poniższy guzik, aby rozpocząć lub czytaj dalej, aby poznać szczegóły działania aplikacji.

Jeśli zastanawiasz się gdzie najtaniej znaleźć ubezpieczenie i jak obliczyć składkę dla Twojego auta to w dalszej części artykułu dowiesz się:

 • Jak zaoszczędzić na ubezpieczeniu wykorzystując kalkulatory do znalezienia najatrakcyjniejszych ofert OC?
 • Jak działają najnowsze kalkulatory OC w 2019 roku?
 • Czy warto z nich korzystać w celu obliczenia czy też symulacji kosztów?
 • Ile jest kalkulatorów OC, AC, NNW na rynku?
 • Czego potrzebujesz do wyliczenia? Jakich danych, dokumentów?
 • Jak sfinalizować transakcję oraz oraz kupić ubezpieczenie na raty?

Czym jest Kalkulator OC?

Kalkulator OC to darmowa aplikacja, zazwyczaj w formie strony internetowej, której głównym zadaniem jest dostarczenie ofert ubezpieczeniowych na podstawie wprowadzonych przez użytkownika danych na temat samochodu, ubezpieczającego oraz potrzebnej ochrony. Kalkulatory w 2019 roku umożliwiają zawarcie umowy przez internet, wykonanie opłaty należności za polisę online (inaczej przez Internet, direct) oraz dostarczenie polisy drogą elektroniczną, która po wydrukowaniu jest gotowa do użycia.

Aplikacje te są na tyle sprytne, że potrafią przechować dane oraz naszą ofertę, wybrany pakiet, czy pakiety ubezpieczeń na później, aby na spokojnie podjąć decyzję o zakupie, zakresie ochrony, sposobie płatności (np. opłata na raty lub przelewem w całości), a przy tym wszystkim za Twoim pozwoleniem mogą przypomnieć Ci o sobie i ofercie drogą mailową lub telefoniczną (poprzez wiadomość SMS) we właściwym czasie z informacją zawierającą bezpośredni odsyłacz do oferty, informacje o wysokości wyliczonej składce polis.

A jeśli sama obsługa kalkulatora sprawia problemy, należy pamiętać, że kalkulatory OC w 2019 roku potrafią wiele - na każdym kroku oferują wsparcie prawdziwej osoby/agenta np. poprzez kontakt telefoniczny, czy też czat na żywo. Z założenia kalkulator OC jest prosty, szybki i łatwy w użyciu, a przede wszystkim bezpłatny - warto próbować, testować.

Zadania kalkulatora OC, AC, NNW:

 • zbieranie danych wymaganych do kalkulacji (o aucie, o właścicielu, również ze współwłaścicielem, o zakresie potrzebnej ochrony)
 • kalkulacja ofert ubezpieczeniowych na podstawie danych i bieżącej oferty
 • prezentacja ofert z możliwością dostrajania oferty, wariantów z informacją o opłatach, kosztach z nimi związanymi, jak również wybór gotowych pakietów ubezpieczeń komunikacyjnych
 • umożliwienie porównania składek pakietów i ubezpieczeń
 • umożliwianie zawarcia umowy oraz wykonania płatności (również w ratach np. 2, 4 i więcej - w zależności od aktualnych ofert)
 • dostarczenie polisy w formie elektronicznej
 • kontakt ze wsparciem
 • przechowywanie oferty z możliwością powrotu do niej

Etapy kalkulacji

Zazwyczaj jest kilka etapów kalkulacji, ale ich liczba różni się zależności od kalkulatora ochrony auta z jakiego korzystamy. Każda firma organizuje je po swojemu, według własnej filozofii. Można przyjąć, że najczęściej liczba ta zawiera się w przedziale od 3 do 6. Etapy te również różnie są interpretowane. Niektóre firmy nie zaliczają procesu płatności jako etapu, a ostatnim etapem kalkulatora jest prezentacja wyników. Nie zaliczają, w znaczeniu takim, że pomijane są przy prezentowaniu ich np. na belce, liście, czy w numerowanych krokach.

Do ogólnych etapów większości kalkulatorów OC należą etap gromadzenia danych od użytkownika, etap wyboru zakresu ochrony oraz prezentacja wyników, gdzie możemy porównać ceny składek, zarówno poszczególnych polis, jak i całych pakietów ubezpieczeń.

Pierwszy wspomniany etap często dzielony jest na więcej niż jeden np. etap gromadzenia danych o samochodzie, następnie o kierowcy/właścicielach (np. ze współwłaścicielem), często osobno danych na temat historii przebiegu dotychczasowej ochrony. Innymi spotykanymi etapami są płatność za polisę, podsumowanie, gromadzenie danych do polisy.

Lista powszechny etapów kalkulacji:

 • Gromadzenie danych - kalkulator, zazwyczaj w kilku krokach, prosi na o podanie danych począwszy od podstawowych danych osobowych (właściciela z współwłaścicielami, jeśli takowi są), teleadresowych, po bardziej szczegółowe na temat:
  • Pojazdu - istotnym jest czy auto zostało sprowadzone z zagranicy, kiedy zostało zarejestrowane, jakiego jest typu, marki, kiedy zostało wyprodukowane, parametry techniczne związane z budowa, z silnikiem, wyglądem. Dodatkowo, w jaki sposób jest parkowane i gdzie.
  • Informacje o kierowcach, właścicielach (ubezpieczającym), współwłaściciela - dane osobowe, teleadresowe osoby, osób ubezpieczających.
  • Informacje zakresie ochrony - wybór usługi w zakresie ochrony (ubezpieczenie OC, autocasco, assistance od kradzieży, opon, szyb).
  • Informacje historii ubezpieczeniowej - informacje gdzie obecnie jesteśmy ubezpieczeni, jakie posiadamy zniżki, informacje o zdarzeniach z kilku ostatnich lat.
 • Prezentacja wyników - zazwyczaj w formie listy wraz z różnymi wariantami, opcjami, zakresami ochrony, gdyż poszczególne usługi mogą się różnić w zależności od naszych preferencji np. odległość holowania, zakres terytorialny, udział własny i inne.
 • Zakup polisy - w etapie tym mamy możliwość wyboru sposobu zakupu polisy np.  poprzez płatności online (direct), na raty (np. 2, 4 i więcej) czy też tradycyjnym przelew.
 • Podsumowanie - to etap, w którym raz jeszcze możemy sprawdzić czy wszystko się zgadza. Zarówno pod względem danych podanych przez nas, jaki wybranej oferty.

Należy pamiętać, że powinniśmy się przyłożyć w trakcie etapów kalkulacji składek, które wymagają podanie danych. Im bardziej precyzyjne będą dane, tym właściwsza będzie oferta. Dobrze jest unikać sytuacji, w których wpisujemy wartość tymczasową, czy też niewłaściwą z pamięci, tylko po to by zobaczyć wyniki. Pomijanie wprowadzania danych może spowodować, że Kalkulator OC zaprezentuje nam orientacyjne opłaty składki. Wynik przeliczania ofert kalkulatora będzie można traktować jedynie jako symulację, gdzie zobaczymy orientacyjne ceny ubezpieczeń.

Jeśli brakuje nam jakichś danych, czy też potrzebne dokumenty nie są pod ręką, warto wstrzymać się do właściwego momentu. Przestrzega się również podawania umyślnie błędnych danych w nadziei uzyskania niższej stawki polisy. Kłamstwo ma krótki nogi i w przypadku zdarzenia i wyjściu na jaw niewłaściwych danych, możemy przysporzyć sobie sporo kłopotów.

Rodzaje kalkulatorów?

Kalkulatory OC, jakie obecnie są na rynku  polskim, można interpretować na różne sposoby, ale ogólnie można je podzielić na te, które prezentują ofertę jednego towarzystwa ubezpieczeniowego, oraz te prezentujące ofertę kilku, czy też kilkunastu towarzystw. Te drugie często określane są mianem multi-kalkulatorów oraz porównywarek.

Podział ogólny:

 • Kalkulatory OC - kalkulatory oferowane zwykle przez same towarzystwa na potrzeby przedstawiania własnej oferty.
 • Porównywarki, jak również multi-kalkulatory - zwykle oferowane przez większe agencje, multiagencje ubezpieczeniowe, które współpracują z wieloma towarzystwami, ale same nimi nie są. Najczęściej używane do znalezienia gdzie jest najtaniej.

Kiedyś kalkulatory OC były kojarzone jedynie z towarzystwami ubezpieczeniowymi, które na swoich stronach WWW, oferowały klientom możliwość wyliczenia oferty bez wychodzenia z domu. Z czasem można było zauważyć w Internecie rozwój kalkulatorów OC AC u większych agencji ubezpieczeniowych, który współpracowały z wieloma towarzystwami.

Kalkulatory ich były o tyle ciekawe, że oferowały możliwość sprawdzenia ofert wielu firm ubezpieczeniowych jednocześnie, wypełniający tylko raz niezbędne dane. W kolejnych etapach rozwoju kalkulatory zaczęły przedstawiać oferty kilkunastu firm ubezpieczeniowych i okrzyknięto je porównywarkami, czy też multi-kalkulatorami.

W zasadzie z punktu widzenia konsumenta wszystkie rodzaje tego typu aplikacji to po prostu kalkulatory OC. W obu przypadkach wykonywana jest kalkulacja i prezentowane są oferty, które konsument może skorzystać. Można wręcz powiedzieć, że poteoczne porównywarki są lepszymi, udoskonalonymi wersjami, pierwotnych kalkulatorów towarzystw.

Jakie są różnice między kalkulatorami OC, a multi-kalkulatorami?

Na początku warto wspomnieć, że pojedyncze kalkulatory ubezpieczeń komunikacyjnych zazwyczaj należą do towarzystw ubezpieczeniowych, które prezentują swoją ofertę, W przypadku multi-kalkulatorów są to oferty kilku, czy też kilkunastu towarzystw, z którymi właściciel współpracuje. W związku z tym są one dużo bardziej skomplikowane, ale jednocześnie umożliwiają wyszukanie najtańszej oferty. Od strony technicznej, multi-kalkulatory w celu zaprezentowania ofert muszę połączyć się z każdym z towarzystw, przekazać dane, które zostały wprowadzone przez użytkowników, odebrać informacje zwrotne oraz przygotować do wyświetlenia.

Zaletami takich rozwiązań dla osób poszukujących ubezpieczenia dla swojego samochodu, motoru czy jakiegokolwiek innego pojazdu, jest możliwość zobaczenia kilkunastu, kilkudziesięciu ofert. Co najważniejsze to fakt, że formularz danych wypełniamy zaledwie jeden raz. Nietrudno sobie wyobrazić trud jaki trzeba włożyć w wyliczenie w przypadku wyliczania jednego towarzystwa po drugim. Precyzyjnie zaprezentowane oferty z możliwością sortowania, filtrowania pod względem kwoty, zakresu, z możliwością wprowadzania szybkich zmian, zmiany zakresu dają możliwość znalezienia w szybki sposób właściwej oferty dla nas. Dla jednych może to być najtańsze możliwe ubezpieczenie OC, dla innych osób ciekawy zestaw ubezpieczeń, w który charakteryzuje się dobrym stosunkiem jakości do ceny, a dla jeszcze innych najbogatszy wariant gwarantujący najlepszy zakres ochrony.

Warto wspomnieć, że zarówno pojedyńczy, jaki i multi kalkulator OC, AC, NNW powinien być za darmo, zazwyczaj bez rejestracji czy też logowania, a wszystko po to, aby obliczanie składki było proste, krótkie i prowadziło do taniego ubezpieczenia samochodu. Liczenie nie powinno sprawiać problemów, ani młodym osobom, ani starszym.

Zalety kalkulatorów TU

 • aktualna oferta - oferta zawsze jest aktualna, z uwzględnieniem bieżących promocji, akcji podarunkowych itp.
 • łatwy proces - cały proces wyliczania i zawierania umowy jest spójny, w ramach jednej aplikacji
 • precyzyjne wsparcie - agencji reprezentują i specjalizują się w ofercie jednego TU
 • bezpłatne

Zalety porównywarek

 • szybkość - dane wprowadzamy raz
 • liczba ofert - kilka, kilkanaście towarzystw w jednym miejscu
 • porównanie - możliwość wyszukania, porównania cen na rynku
 • bezpłatne

Na pierwszy rzut oka może się to wydawać niewiele, ale zalety te pozwalają na zaoszczędzenie kilkudziesięciu minut czy nawet kilku godzin.

No dobrze, czy zatem istnieją jakieś wady tych rozwiązań? Oczywiście, że tak, przynajmniej kilka. W związku z technologicznym stopniem skomplikowania wspomnianych aplikacji, musimy mieć świadomość, że prawdopodobnie nie wszystkie dostępne opcje danego towarzystwa będą zawarte w ogólnym kalkulatorze np. okresowe akcje promocyjne.

Towarzystwa na bieżąco aktualizują swoją ofertę, organizują dodatki do ubezpieczeń, jednocześnie udoskonalając, zmieniając swój własny kalkulator i jego możliwości. Po pierwsze nie wszystko jest dostępne dla firm zewnętrznych korzystający z usług towarzystw, po drugie, nawet jeśli coś się zmienia, dochodzi nowa opcja, czy funkcja, to musimy pamiętać o tym, że właściciel porównywarki, multi-kalkulatora musi zaimplementować nową funkcjonalność, a to zwykle trwa, wymaga testów i dostosowania do ogólnej koncepcji aplikacji.

Biorąc pod uwagę kilkanaście towarzystw z rynku polskiego, wspomnianych zmian może być wiele i mogą występować często, a co za tym idzie mogą mieć znaczący wpływ na stabilność działania multi-kalkulatora. Mogą one powodować błędy, brak dostępu do wyliczonych ofert, potrzebę obsługi przez agenta, czy też ogólnie kontaktu telefonicznego.

Warto wspomnieć również o aspekcie transakcji w porównywarkach. Finalizowanie zamówienia, transakcji nie zawsze jest zintegrowane z porównywarką, a co za tym idzie koniec końcem możemy zostać przekierowani do towarzystwa ubezpieczeniowego celem dokończenia zakupu ubezpieczenia. Często podane przez nas dane są przekazane automatycznie do ubezpieczenia, ale nie zawsze.

Wady kalkulatorów TU

 • ograniczona oferta - oferta tylko jednego towarzystwa
 • brak porównania - analizując ofertę ciężko określić czy jest ona atrakcyjna na tle konkurencji

Wady porównywarek

 • ograniczone opcje - nie zawsze i nie wszystkie opcje towarzystw są dostępne np. aktualne promocje, akcje podarunkowe
 • wyższy stopień skomplikowania - nie zawsze transakcja może odbyć się po stronie właściciela multi-kalkulatora
 • ingerencja agentów, obsługi - w niektórych sytuacjach, aby poznać ofertę lub z niej skorzystać należy skontaktować się z obsługą
 • mniejsza stabilność - zależność od kilku, kilkunastu towarzystw zwiększa podatność na błędy, brak spójności w ofercie, awarie

Kalkulatory na polskim rynku

Na polskim rynku działa około 20 towarzystw ubezpieczeniowych. Większość z nich posiada własne kalkulatory ubezpieczeń OC, AC, NNW i innych na swoich stronach. Firmy te starają się z roku na rok ulepszać je, poprawiać ich ergonomię i co najważniejsze upraszać oraz usprawniać ich działanie, tak aby użytkownik mógł wyliczyć składkę ubezpieczenia bardzo szybko bez rejestracji i logowania. Kalkulatory te zdecydowanie różnią się od siebie począwszy od ilości kroków procesu, ilości potrzebnych danych, po ogólną ergonomię. Poniżej znajdziesz listę towarzystw na rynku, które posiadają aplikację do kalkulacji ubezpieczenia wraz z odnośnikami do szczegółowego opisu działania kalkulatora, informacji jak liczyć, przeliczyć składki ubezpieczeń komunikacyjnych (OC, AC, NNW i innych).

W dobie multi kalkulatorów, porównywarek, wyszukiwarek polis dla auta, można by zadać pytanie, dlaczego ktoś chciałby skorzystać z tego typu kalkulatorów, zamiast ze stron, które oferują kalkulację w kilku, kilkunastu towarzystwach. Otóż jest wiele konsumentów, którzy cenią sobie przywiązanie do firmy ubezpieczeniowej, który nie zawsze szukają najtańszego ubezpieczenia, którzy po prostu lubię daną markę, czy też darzą dużym zaufaniem. Nie ma w tym nic dziwnego. Kierowcy mieli, mają i będą mieć różne zdarzenia drogowe i to zazwyczaj na ich bazie budujemy sobie wyobrażenie, opinię na temat danej firmy ubezpieczeniowej. Jeśli nasze doświadczenie jest pozytywne, bo np. odszkodowanie zostało wypłacone bardzo szybko, bez zbędnych formalności i bez problemowo, to tańsza oferta polisy o 5%, 10%, 15% np. przy przedłużeniu ubezpieczenia wcale nie musi być decydująca. Często spokój jest bezcenny.

Oczywiście przy standardowym przedłużeniu polisy pojazdu otrzymujemy ofertę automatycznie, zazwyczaj w postaci listu lub też oferty telefonicznej, czy nawet sms’em, więc tutaj nie ma powodu do wykorzystania kalkulatora, gdyż składka, zakres ochrony i inne informacje są w nich zawarte. Inaczej jest w przypadku zakupu samochodu, czy też przy poleceniu firmy znajomemu - wtedy taki kalkulator OC jest niezastąpiony. 

Multi-kalkulatory na polskim rynku

Na polskim rynku jest co najmniej kilka porównywarek, wyszukiwarek, które w wygodny sposób pozwalają na wykonanie wyliczenia składek ubezpieczeniowych. Jeśli zastanawiasz się jak obliczyć składki OC i inne, gdzie najtaniej kupisz, jaki kalkulator użyć, poniżej znajdziesz ich listę wraz z krótkimi opisami najpopularniejszych z nich. Więcej informacji na temat poszczególnych porównywarek znajdziesz w osobnych artykułach.

W 2019 roku raczej jest standardem możliwość wykonania kalkulacji składek bez rejestracji oraz logowania, ale warto również wspomnieć, że niektóre kalkulatory OC, AC mają możliwość obliczenia składek bez podawania danych osobowych, adresu email, numeru VIN czy też telefonu, co jest idealne, jeśli zależy nam na wykonaniu symulacji kosztów, orientacyjnych opłat związanych z ubezpieczeniem dla naszego auta. Daje to super możliwości np. możemy sprawdzić orientacyjne ceny przed zakupem auta i sprawia, że porównanie ofert ubezpieczeń jest jeszcze prostsze i szybsze - w kilka minut wyszukujemy kilkanaście, kilkadziesiąt ofert u wszystkich udostępniających taką możliwość towarzystw ubezpieczeniowych.

Rankomat.pl

Porównywarka ta, jest niewątpliwie najpopularniejszą na polskim rynku ubezpieczeń komunikacyjnych, ale i nie tylko, gdyż firma oferuje również inne ubezpieczenia. Liczenie jest oczywiście bezpłatne i w wynikach jest w stanie przedstawić ofertę 12 popularnych towarzystw ubezpieczeniowych, a sama kalkulacja zajmuje około 7 minut, dając przy tym możliwość zakupu taniego ubezpieczenia przez internet (online/direct i również na raty) oraz przy współpracy z agentem.

Rankomat.pl - Jak wygląda kalkulator, porównywarka OC, AC?Rankomat.pl - wygląd kalkulatora, porównywarki

Spółka działa nieprzerwanie od 2008 roku i stanowi projekt, który był współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w okresie realizacji między rokiem 2007, a 2013.

Kalkulator ten szybko zyskał popularność oraz przychylność kierowców oferując szybki i prosty w użyciu mechanizm kalkulacji składek. Liczenie jest bajecznie proste zarówno dla młodych, jak i starszych. Możliwość zakupu polisy online (direct) przy jednoczesnym wsparciu ze strony agentów spowodował boom na wykonywanie kalkulacje przez Internet (direct).

Firma obecnie chwali się posiadaniem około 200 doradców, którzy na każdym etapie kalkulacji są w stanie pomóc, udzielić niezbędnych informacji związanych z całym procesem oraz odpowiednio doradzić, ponad pół-milionową liczbą klientów oraz możliwością rozwiązania umowy do 30 dni.

Sam proces kalkulacji należy do bardzo przyjemnych. Zaledwie po kilku krokach jesteśmy w stanie zobaczysz przykładowe oferty, a dodatkowo porównywarka nie wymaga podania danych osobowych, VINu czy nawet samej rejestracji naszego pojazdu. Również nie musimy zakładać specjalnego konta, logować się, czy podawać adresu email. Oczywiście brak tych danych ma wpływ na ilość przedstawionych ofert, ale w dalszym ciągu kalkulator ten daje bardzo duże możliwości w zakresie sprawdzenia ogólnej oferty na rynku, a co za tym idzie pozwala zrobić szybkie rozeznanie w temacie, dać na pogląd na to czego możemy się spodziewać.

Przy liczeniu jak i po przedstawieniu oferty, kalkulator ten podpowiada co możemy zmienić, jakie dane uzupełnić, aby otrzymać dodatkowe oferty od innych towarzystw, wskazując przy tym od jakich. Oprócz tego daje nam możliwość wysłania przedstawionej oferty na wskazany adres e-mail, co pozwala na powrót do oferty w późniejszym terminie.

CUK

Kolejnym bardzo popularnym kalkulatorem OC jest kalkulator CUK.pl. Sama firma przedstawia swój kalkulator jako szybką porównywarkę, który oferuje 170 rodzajów ubezpieczeń z możliwością znalezienia polisy do 70% taniej. Na stronie można znaleźć informację o obsłudze 30 towarzystw ubezpieczeniowych, aczkolwiek biorąc pod uwagę liczbę TU w przypadku ubezpieczeń komunikacyjnych, musi to być liczba towarzystw, które oferują również innego typu ubezpieczenia (np. zdrowotne, czy też turystyczne).

Cuk.pl - Jak wygląda kalkulator, porównywarka OC, AC?Cuk.pl - wygląd kalkulatora, porównywarki

Choć sama porównywarka nie informuje o czasie potrzebnym do uzyskania ofert, to z testów wynika, że wystarczy kilka minut (można powiedzieć, że zmieścimy się w od 5 do 10 minut), aby uzyskać wyniki.

Sam proces kalkulacji odbywa się w trzech krokach, ale w odróżnieniu od omawianego wcześniej multi-kalkulatora, nie ma możliwości przy wypełnianiu formularzy pominięcia danych osobowych (w tym PESEL), adresu email czy też numeru telefonu.

Na każdym etapie wyliczenia, kalkulator oferuje wsparcie w postaci zamówienia rozmowy, w razie pytań, możliwość zapisania kalkulacji, w celu późniejszego powrotu do tego co zdołaliśmy wypełnić oraz możliwość znalezienia placówki stacjonarnej.

Ciekawostką jest obsługa punktów PAYBACK. W końcowym etapie przy niektórych ofertach kalkulator informuje o ilości punktów powiązanych z ofertą. W zależności od możliwości oferty posiadają guziki, które pozwalają na zakup polisy direct, przez telefon, jak również w placówce.

MFIND

Już na samym początku możemy dowiedzieć się na stronie kalkulatora, że wykonamy kalkulację w 5 minut oraz że operuje on w zakresie 76 ofert ubezpieczeniowych kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych. Zakupu możemy dokonać przez Internet online lub u agenta.

Mfind.pl - Jak wygląda kalkulator, porównywarka OC, AC?Mfind.pl - wygląd kalkulatora, porównywarki

Wyliczanie odbywa się w kilku krokach. Warto wspomnieć, że kalkulator umożliwia pominięcie podania numeru PESEL, adresu e-mail oraz numeru rejestracyjnego samochodu, ale wymaga podanie imienia i nazwiska wraz z datą urodzenia i płcią. Zapewne osoba, która chce sprawdzić ogólną ofertę bez podawania i tych danych, raczej będzie miała taką możliwość, z racji, że można wpisać jakieś przykładowe dane, czego nie polecamy, pomijając przypadki, w których kalkulator na to zezwala, gdyż dane te mają wpływ bezpośredni na oferty. Ogólnie są przypadki, w których nie mamy na danym etapie wszystkich danych, czasami nawet samego auta, a potrzebujemy jedynie orientacyjnych kosztów związanych ze składkami polis, czy też swego rodzaju symulacji cen, wtedy kalkulatory takie jak ten mogą być super pomocne.

Niektóre z prezentowanych oferta mają możliwość bezpośredniego zakupu i poprzez kontakt z agentem, a niektóre mają tylko opcję kontaktu. Warto wspomnieć, że w niektórych przypadkach zostaniemy przy zakupie przekierowany na stronę towarzystwa wybranej oferty, gdyż nie zawsze jest możliwość zakupu przez stronę kalkulatora. W sytuacji takiej nie musimy się jednak martwić o dane - zostaną one automatycznie wprowadzone, a my trafimy do gotowej oferty.

Przy dłuższej nieaktywności kalkulator proponuje zamówienie rozmowy telefonicznej z agentem, w celu wsparcia w wyliczeniu czy udzielania ogólnej pomocy.

Pozostałe multi-kalkulatory, porównywarki

Na naszym rynku istnieją również inne porównywarki ubezpieczeń, do ciekawszych należą:

 • ubea.pl
 • wygodnie.pl
 • swiatubezpieczen.pl
 • superpolisa.pl

Wszystkim z nich przyświeca wspólny cel, dać możliwość wyszukania najtańszej, dobrej oferty dla ubezpieczeń komunikacyjnych, oczywiście za darmo. Uwaga nie jest to kompletna lista wyszukiwarek ubezpieczeń. Nie przewidzieliśmy również opisu każdej z nich w ramach tego artykułu. Kalkulatory, wyszukiwarki te zostaną opisane w ramach osobnych artykułów.

Jaki formy płatności oferują kalkulatory?

Istnieje kilka form płatności, jakie możemy spotkać w kalkulatorach OC AC. Przy zakupie możemy skorzystać z internetowego przelewu, tradycyjnego przelewu np. z banku, czy też poczty, w niektórych przypadkach możemy uiścić opłatę stacjonarnie w placówce. Do innych form płatności należy płatność na raty (nawet do 12 rat, w niektórych przypadkach).

 • przelew internetowy
 • przelew tradycyjny
 • opłata w stacjonarnej placówce firmy, towarzystwa
 • płatność na raty (zazwyczaj 2, 4 i więcej)

W przypadku przelewów czasami odbywają się na konto agencji ubezpieczeniowego, a czasami, przy zakupie bezpośrednim na konto towarzystwa.

Podsumowanie

Istnieje dużo towarzystw ubezpieczeniowych, a tym samym dużo ofert, możliwości, promocji, czy też kalkulatorów OC, AC, NNW. Do tego wszystkiego dochodzą agencje ubezpieczeniowego, który posiadają własne narzędzia do wyliczania, kalkulacji ofert. Jedno jest pewne, w danym momencie na pewno istnieje co najmniej kilka atrakcyjnych polis, które będą dla nas odpowiednie. Wszystkie istniejące narzędzia mają na celu ułatwienie znalezienia rozwiązania dla ochrony naszego pojazdu.

Kalkulatory OC, AC są bezpłatne, a przynajmniej takie powinny być, powinny umożliwiać wyszukanie, porównanie składek towarzystwa lub wielu towarzystw, zazwyczaj nie wymagają rejestracji, czy logowania na specjalne konto. W sytuacji takiej jaką mamy wśród kalkulatorów w 2019 roku, bardzo ważna jest świadomość możliwości, która pomoże nam wybrać właściwą ścieżkę. Nie ma idealnego rozwiązania, każdy ma swoją filozofię, doświadczenie i potrzeby. Na pewno warto spróbować kilku możliwości, aby przekonać się co sprawdzi się w naszej sytuacji.

Powiązane tematy