W Link 4 wybaczą Ci szkody z OC?

Według badań przeprowadzonych przez Instytut Badawczy IPSOS pod koniec 2015 roku, tym, co najbardziej denerwuje właścicieli polis AC jest utrata zniżek przy małej szkodzie. Często bowiem koszt naprawy jest niższy, niż zwyżka za polisę w kolejnym roku. Stąd wielu kierowców małe szkody naprawia na własny koszt mimo posiadanej polisy AC. Link4 postanowił uśmiechnąć się do klientów i pierwszą małą szkodę wybaczyć. Sprawdź warunki promocji.


Jeszcze tylko do końca roku

Akcja Link4 trwa do końca grudnia 2016 roku i jest skierowana do wszystkich, którzy w tym czasie zakupią pakiet OC AC bądź OC i mini casco By jednak skorzystać z możliwości ochrony zniżek, a więc nie dopłacania do kolejnej polisy, jeśli zdarzy nam się mała szkoda, należy udokumentować posiadanie polisy Autocasco przez ostatnie trzy lata. Tu jest mały haczyk. W regulaminie promocji zaznaczone jest wyraźnie iż dotyczy to wszystkich właścicieli pojazdu. Jeśli więc właśnie dopisaliśmy do dowodu rejestracyjnego wnuka czy syna, który nie posiada jeszcze żadnej historii ubezpieczeniowej, a więc nie opłacał także wcześniej AC, to niestety promocja nas już nie obejmie. Organizator akcji promocyjnej, zastrzega, że te trzy lata opłacania polisy AC, muszą być bezszkodowe, a informacje te można potwierdzić w UFG.

Promocja na rok, umowa na dwa lata?

Logiczne jest, że promocja zadziała tylko wtedy, jeśli w kolejnym roku również wykupimy pakiet ubezpieczeniowy w Link4. Jak inaczej miałaby zadziałać ochrona zniżek? Jeśli bowiem w pierwszym roku ubezpieczeniowym dojdzie do stłuczki, to Link4 gwarantuje nam kolejny rok bez podnoszenia ceny. Z tego też względu jednym z warunków promocji jest obowiązek wykupienia polisy również na kolejny rok.

Nie przepłacaj więc na ochronie zniżek, skorzystaj z oferty Link4

Z ochrony zniżek korzysta wielu klientów. Mała dopłata chroni nasz portfel przed znaczną zwyżką w kolejnym roku, albo przed koniecznością pokrycia strat z własnej kieszeni. Link4 wybaczy nam małe szkody całkiem za darmo, a to oznacza, że ochrona zniżek będzie jeszcze korzystniejsza dla naszego portfela. Jeśli więc i tak zapewniasz sobie ochronę zniżek, ale odpłatnie, to sprawdź, może w Link4 będzie jeszcze taniej?


Nie każda szkoda będzie wybaczona?

Jak już w tytule promocji zaznacza sam organizator, akcja dotyczy małych szkód, a więc takich, których wartość nie przekracza 2500 złotych. I jest to logiczne podejście, ponieważ przeważnie  z  Autocasco nie kalkuluje nam się pokrywać szkód o wartości średnio 500 czy 600 złotych. Pozostałe już zgłaszamy, bo nawet, jeśli zwyżka będzie doraźna, to i tak nie przekroczy naprawy w wysokości np. 1000 złotych, a tym bardziej 2500 złotych. Co jednak jest mniej korzystne, Link 4 potraktuje nas ulgowo tylko przy pierwszej szkodzie. Każda kolejna strata zgłoszona w tym samym roku ubezpieczeniowym oznacza zwyżkę przy następnej umowie, którą zgodnie z zasadami danej promocji, będziemy zobligowani przedłużyć w Link4.

Link4 wybacza, ale ślad pozostaje w UFG

Zgodnie z obowiązującym prawem od 2004 roku każdy kierowca ma obowiązek zgłaszania szkody do UFG, a od 2006 także tych z AC. Jeśli więc Link4 gwarantuje nam ochronę zniżek i naprawę pojazdu w ramach AC, to szkoda ta będzie i tak widniała na naszym koncie w UFG. Link4 jedynie nie doliczy nam zwyżek, zdarzenie jednak zostanie do bazy UFG zgłoszone. To oznacza, że przy zmianie ubezpieczyciela szkoda może zostać uwzględniona na naszą niekorzyść. Dlatego warto dobrze przeanalizować ofertę, bo jeśli jesteśmy dopiero na starcie zbierania zniżek i małą szkodę naprawimy na własny rachunek, to dzięki temu nie tylko nie stracimy zniżek, ale w kolejnym roku wypracujemy sobie dodatkowe 10%. Jeśli jednak szkodę zgłosimy, to Link4 nie doliczy nam zwyżek, ale również nie odliczy nam bonusowych 10% za bezszkodową jazdę. To oznacza, że przez dwa lata będziemy korzystać ze zniżki np. 20%.Powiązane tematy