Aixam
Czterokołowce bez prawa jazdy? Takie rzeczy tylko w Aixam. Jaka jest cena ubezpieczenia komunikac...
Marka Opel od zawsze była uosobieniem taniego, ale niezawodnego samochodu. Niezależnie od tego, jak na przestrzeni lat zmieniała się ich forma i jakie udogodnienia znajdują się w środku czy pod maską, Ople wciąż zajmują honorowe miejsce w naszych garażach. Przede wszystkim jednak dobry Opel to tani Opel. Ale czy również pod względem ubezpieczeń komunikacyjnych Opel jest tani? Ile kosztuje OC i AC dla Opla?
Kiedy Adam Opel zakładał swoją firmę z pewnością nie podejrzewał, że jego nazwisko będzie przez tyle lat kojarzone z jednymi z bardziej popularnych samochodów na całym świecie. Za jego czasów firma Adam Opel AG zajmowała się bowiem jedynie produkcją maszyn do szycia i rowerów. To dopiero jego synowie, po przejęciu firmy skonstruowali pierwsze pojazdy: 10/12PS czy późniejszy 4/8PS zwany też Doktowagenem. Opel też jako pierwszy wprowadził taśmową produkcję samochodów, a w latach 30 – tych, by uniknąć skutków światowego kryzysu gospodarczego, nawiązał owocną współpracę z amerykańskim koncernem samochodowym General Motors. Lata 30 i 40 były też bardzo udanymi latami dla Opla, powstał wtedy słynny Kadett, Kapitan czy Admirał. Do późnych lat dziewięćdziesiątych Kadett był też bardzo popularnym autem w Polsce. Do dziś tak nowoczesne narzędzia online, jak kalkulator OC pozwalają wyliczyć składkę dla tego modelu. Choć w latach osiemdziesiątych Opel także wypuścił na rynek kolejne udane modele – rozpoczęła się produkcja Corsy i wciąż popularnej, przestronnej Vectry. Na skutek głębokiego kryzysu finansowego, jaki dopadł firmę GM, również Opel popadł w poważne tarapaty finansowe. W 2009 roku trwały pertraktacje, dotyczące przejęcia pakietu większościowego od firmy GM przez niemiecki rząd, do czego jednak, wskutek zmiany planów przez amerykańską spółkę, nie doszło.
To już ponad 30 lat, jak model Opel Corsa nieustannie i z dużym sukcesem schodzi z linii produkcyjnych Opla. Z pewnością dziś już mało kto pamięta, kanciate w wersji hatchback czy Sedan Corsy A, obecnie przecież produkowana jest już czwarta generacja Corsy, ale mimo to wciąż najbardziej popularna jest zaprojektowana na początku lat dziewięćdziesiątych Corsa B, nazywana też łezką. Małe, zwinne auta szybko zdobyły popularność również na polskich drogach. Opel zaprezentował szeroką gamę różnych modeli Corsy: City, Swing, Eco, Joy, Atlanta, Grand Slam, Sport i Viva, oferując także silniki benzynowe od 1,0 po 1,6 i od 1,5 do 1,7 w wersji Diesla. W roku 2000 na rynku pojawiła się Corsa typu C, która w porównaniu z wcześniejszymi wersjami Corsy, imponowała swoim bardzo bogatym wyposażeniem.
Model ten posiadał między innymi immobiliser, poduszkę powietrzną kierowcy, a za dopłatą można było zamontować w nim tempomat, czujnik deszczu czy automatycznie opuszczane szyby. Od 2006 roku produkowany jest najnowszy model Corsy – D - bardziej futurystyczny, naszpikowany najnowszą technologią i elektroniką, a także wyposażony w nowe silniki i większą moc.
Z pewnością, jeśli dysponujemy małym budżetem, to wciąż sprowadzimy z Niemiec, dobrze zadbaną, wytrzymałą i tanią w utrzymaniu Corsę typu B. Taka z 1995 roku, z silnikiem 1,4 Benzyna to koszt rzędu zaledwie 3000 złotych. Minusem może być przebieg – około 150 000 km. Za pomocą kalkulatora OC możemy sprawdzić koszt OC Opla Corsy. Dla 36 – letniego mężczyzny z województwa śląskiego, posiadającego 40% zniżkę i niemającego żadnej zgłoszonej szkody na swoim koncie, najtańszą ofertę – około 360 złotych na rok zaproponuje Generali i MTU, a najdroższą Proama – 600 złotych. Jeśli dodatkowo płatność rozłożymy na dwie raty, to na polisę z tytułu OC wydamy zaledwie około 200 złotych na pół roku. Corsa więc nie tylko będzie tania w użytkowaniu, ale również ekonomiczna w opłatach.
Dzięki takiej opcji, jak kalkulator OC łatwo sprawdzić, że na cenę OC auta Opel Corsa nie wpłynie ani rocznik, ani przebieg. W przypadku bowiem całkiem nowego modelu D z 2014 roku, z silnikiem 1,2 z dodatkowym wtryskiem gazu, 36 letni mieszkaniec województwa śląskiego z 40% zniżką również za OC zapłaci około 400 złotych za rok. Nowe auto, zwłaszcza z tak imponującym wyposażeniem, jak klimatyzacja, radio, dwie poduszki powietrzne czy elektrycznie podgrzewane lusterka to spory wydatek, od 40 000 złotych wzwyż. Dlatego warto wykupić także Autocasco. Tu jednak ceny nie kształtują się aż tak kusząco. Najtańszy pakiet OC i AC dla Opla Corsy to koszt rzędu 750 złotych na rok w Axa Direct. Cena niby mała, ale oznacza dla nas 15% udział własny w szkodzie (minimum 500 złotych). Corsa jednak w statystykach policyjnych nie uchodzi za najczęściej kradzione auto w Polsce, można więc rozpatrzyć dla niej tańszą wersję AC, chroniącą od zdarzeń losowych, ale nie od kradzieży.
Po naszych drogach również jeździ sporo Opli z nadwoziem kombi. Przykładem może być Vectra, która co prawda w 2008 roku została zastąpiona modelem Insygnia i tym samym wycofana z produkcji, to wciąż jest ceniona i popularna przez kierowców na rynku aut używanych. W wersji combi Vectra, nieco starsza Omega czy również popularna Astra to pojemne, przestronne samochody, wpisujące się swoim charakterem w rodzinny, biznesowy czy turystyczny klimat.
Swoje wersje combi Opel wyposażył w mocne silniki, pojemne bagażniki i wygodne, dobrze wyposażone wnętrza. W przypadku Opla Vectry z silnikiem 1,9 Diesel dysponujemy mocą aż 150 KM, a to oznacza, że cena 22 500 złotych za model z 2008 roku na pewno nie będzie przesadzona.
Opel Astra i cena OC i AC - jak zatem się kształtują? Wygląda na to, że dla mocniejszych silników najlepszą ofertę ma Axa Direct – jedyne 400 złotych na rok. W MTU, Liberty zapłacimy już ponad 450 złotych. Jeśli zdecydujemy się na pakiet OC i AC dla Astry to również najtańszy będzie Axa Direct w kwocie 704 złote (udział własny 15% minimum 500 złotych), a z opcją ubezpieczenia od kradzieży tylko 40 złotych więcej. Opel w wersji Kombi kupimy także w kwocie poniżej 10 000 złotych.
Korzystnie w tym segmencie cenowym przedstawia się model Astry z 2000 roku. Z benzynowym silnikiem o pojemności 1,6 i mocą 100 KM kupimy już za jedyne 7500 złotych. Jednakże mimo, iż auto ma słabszy silnik niż prezentowana wyżej Vectra, to za polisę OC zapłacimy więcej i to aż o 150 złotych na rok. Dla tego modelu najtańsze ubezpieczenie znajdziemy w Link 4 – około 550 złotych na rok. Cena ubezpieczenia dla auta Opel Vectra też nie jest wysoka.
Opel Mokka i Adam i Cena OC - ile zapłacisz za ubezpieczenie? Również młodzi, jeszcze niedoświadczeni kierowcy często decydują się na modele Opla. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się produkowany od 2013 roku Opel Adam, zgrabna i szybka Corsa i dostępny w sprzedaży od 2012 roku miejski Suw – Mokka. Mały, dwukolorowy Adam Opel, dostępny jest w dwóch pojemnościach silnikowych 1,2 i 1,4. Dostosowanie komputera pokładowego do możliwości łączenia się ze smartphonem, sprawia że jest to idealne auto dla młodych, niezależnych ludzi. Model z 2013 roku w bardzo bogatej pod względem wyposażenia dodatkowego wersji SLAM o pojemności 1,4 kosztuje około 45 000 złotych. Dla młodego 25 – letniego kierowcy, nieposiadającego żadnych zniżek, z prawem jazdy od dwóch lat w kieszeni, pozostanie chyba jedynie znaleźć współwłaściciela z wypracowanymi już zniżkami. Poznaj cenę dla auta Opel Mokka i Adam dla ubezpieczenia OC i AC.
Najtańszy bowiem pakiet OC plus AC dla młodego kierowcy dla Opel Mokka i Adam, to koszt aż 1500 złotych na rok w Axa Direct. Jeśli jednak drugim współwłaścicielem pojazdu będzie tata, z 60% zniżką i dłuższym stażem za kółkiem, to za OC i AC na rok w Link4 zapłacimy tylko 880 złotych. Jeśli jednak nie znajdziemy nikogo chętnego do podzielenia się z nami swoimi zniżkami, to wyjściem z sytuacji może być zakup starszego auta, dla którego niezbędne będzie tylko OC, oferowane też w korzystniejszej cenie. Może to być Corsa z 1995 roku o pojemności 1,2, którą 25 letni kierowca bez żadnych zniżek i świeżo otrzymanym prawem jazdy ubezpieczy już za 519 złotych na rok w Link 4. Dla tych, co lubią większy zryw, ale wciąż chcą mieć coś małego w garażu, idealny będzie Opel Mocca z silnikiem 1,6 o mocy 115 KM.
Przy zakupie polisy You Can Drive Hestii, zaoferuje nam trzy opcje: OC za ponad 1200 złotych na rok dla Mokka, co jest mało korzystne, zwłaszcza że w Axa Direct kupimy OC za 650 złotych. Drugą opcją jest OC z Minicasco (ubezpieczenie od kradzieży i całkowitych uszkodzeń, powyżej 70% wartości pojazdu) za 3500 złotych, lub trzecia opcja: pełne Autocasco za ponad 7000 złotych na rok. Warto więc przeanalizować oferty konkurencyjne – Axa Direct z AC dla Opel Mokka to cena rzędu 2400 złotych albo Liberty Direct to niecałe 3000 złotych.
Aixam
Czterokołowce bez prawa jazdy? Takie rzeczy tylko w Aixam. Jaka jest cena ubezpieczenia komunikac...
Honda
Jakie są ceny ubezpieczenia OC, AC, NNW dla samochodów marki Honda? Poznaj ceny OC AC online dla ...
Renault
Cena ubezpieczenia komunikacyjnego OC AC dla Renault - Clio, Scenic, Capture, Kangoo. Ile zapłaci...
BMW
Porównanie cen ubezpieczenia dla wybranych modeli BMW w różnych wariantach właścicieli, roku prod...