Skok - Kalkulator OC AC

Zapewne nie ma w tym żadnej przesady, iż sukces sprzedażowy każdego Towarzystwa Ubezpieczeń wpisany jest w dualizm formy zakupu polisy – w systemie tradycyjnym, jak i przez internet. Być może dlatego directowe towarzystwa inwestują w otwieranie placówek, a te jeszcze do niedawna konserwatywne pod tym względem wprowadzają na swojej stronie internetowej system sprzedaży direct. Tak jest z TUW Skok, który od 2011 roku oferuje sprzedaż polis w systemie online. Jak działa kalkulator tego ubezpieczyciela?


Wpisz swoje pełne dane!

Kalkulator Skoku należy do tych, które wypełnimy w przeciągu kilku minut. Jeśli mamy dobre połączenie z internetem i korzystamy ze ściągi w postaci dowodu osobistego czy rejestracyjnego pojazdu, to wystarczą nam dwie minuty, by poznać cenę końcową ubezpieczenia! Jest to niewątpliwie dużą zaletą tego kalkulatora. Wadą natomiast jest obowiązek podania pełnych danych osobowych, nawet dla zwykłego zorientowania się w ofercie TUW. Na podstawie bowiem numeru PESEL Skok za pomocą bazy UFG weryfikuje naszą historię bezszkodowej jazdy i informacje o podanych przez nas zniżkach. Dla tych więc, którzy chcą zakupić polisę w systemie online i nie mają pewności co do aktualnie posiadanych zniżek jest to dużą zaletą, dla tych, którzy poszukują tylko informacji sporym minusem. W kolejnej tabelce wpisujemy wszystkie dane dotyczące pojazdu, a więc marka, model, rocznik, przebieg, pojemność, pochodzenie czy wersję skrzyni biegów. Oprócz informacji czy pojazd jest uszkodzony bądź czy np. nie był tuningowany system nie prosi nas o dodatkowe informacje, ważne przy polisie Autocasco. Nie ma więc pola o zabezpieczeniach, formie garażowania czy choćby kolorze samochodu.

Wariant ubezpieczenia i historia zniżek.

Co w innych kalkulatorach jest opcją, zaznaczaną przy precyzowaniu ostatecznej ceny AC, w kalkulatorze Skoku pojawia się jako jedna z głównych informacji na pierwszej stronie. Musimy bowiem zaznaczyć czy w rozliczeniu szkody wybieramy opcję kosztorysową, czy warsztatową. Oprócz plusów i minusów rozliczenia szkody na podstawie faktur z naprawy warsztatowej, czy na podstawie wyceny i przygotowanego kosztorysu, ma to dla nas znaczenie przy wyborze Autocasco. Wersja mini jest bowiem dostępna tylko przy opcji kosztorysowej. Kolejny krok to pole z  przechodzeniem zniżek z OC na AC, co jednak istotne, na końcu kalkulator i tak tego nie honoruje. Jeśli więc przykładowo cały czas opłacaliśmy polisę OC, a teraz chcemy pełną ochronę, to za Autocasco według kalkulatora Skoku zapłacimy pełne 100% ceny.


Informacja o płatnościach.

W kolejnej zakładce system poinformuje nas o kwocie ubezpieczenia. Jeśli wybraliśmy wariant kosztorysowy i nasz pojazd ma wartość wyższą niż 8000 złotych, to możemy wybrać między AC mini a maxi. Następnie znajdziemy informację o kwocie ubezpieczeń dodatkowych – Assistance zielona karta, NNW czy ubezpieczenie szyb. Niestety system sam narzuca wariant podstawowy, nie dając możliwości zmiany go według własnych preferencji. Płatności możemy dokonać w jednej, dwóch, albo w czterech ratach. Klient może więc sprawdzić nie tylko ile zapłaci w poszczególnej konstelacji, ale także ile zaoszczędzi, płacąc np. za cały rok z góry.

Polisę kupisz także bez rejestracji

Kolejnym plusem systemu jest brak konieczności zakładania konta. By zakupić polisę możemy bowiem się zarejestrować, wprowadzić swoje dane, jeśli konto już posiadamy, jak i przejść do dalszych czynności, wybierając opcję - Kontynuuj bez rejestracji. W tym przypadku zobligowani jesteśmy do podania danych osobowych, łącznie z danymi kontaktowymi. Tutaj jednak preferowaną i zarazem obowiązkową formą kontaktu jest mail i telefon stacjonarny, który musimy posiadać (możemy podać do pracy). Pozostawienie numeru telefonu komórkowego jest więc dobrowolne i jeśli sobie tego nie życzymy też niekonieczne. W kolejnych krokach wypełniamy już tylko dane pojazdu, potwierdzamy naszą historię ubezpieczeń i dokonujemy płatności, wybierając także opcję ilości rat.

Przydatne informacje i przyjazny edytor strony.

Kalkulator Skoku w porównaniu z innymi kalkulatorami jest dość okrojony. Co jednak jest w nim korzystne to uzyskiwanie podpowiedzi z prawej strony ekranu. Wystarczy, że na dowolne pole najedziemy myszką, by dowiedzieć się, czego ono dotyczy. System także korzysta z zasobów własnej bazy, jeśli chodzi o wprowadzone dane, czasem wystarczy więc podać pierwsze trzy litery, by uzyskać pełną informacje. Jeśli się pomyliliśmy bądź błędnie wpisaliśmy poszczególne dane, to w każdej chwili wrócimy do strony poprzedniej. Z prawej strony widnieją też dane naszego pojazdu, które możemy ostatecznie zweryfikować i za pomocą jednego kliknięcia skorygować. Dla stałych klientów Skoku istnieje opcja wprowadzenia numeru poprzedniej polisy. Tym samym są oni zwolnieni z uzupełniania tabeli, albo jedynie zobligowani do zaktualizowania danych.