TUW Pocztowe - Kalkulator OC AC

Oblicz polisę z kalkulatorem TU Pocztowy.

Ten kalkulator dla wielu użytkowników portalu, a przede wszystkim zwolenników TU Pocztowy może być dość dużą niespodzianką. Po wpisaniu bowiem wszystkich danych, kalkulator przygotowuje co prawda zestawienie najlepszych ofert, ale nie samego Pocztowego, ale wręcz innych Towarzystw Ubezpieczeniowych. Wygląda więc na to, że nie tylko polisy z Pocztowego nie zakupimy drogą on line, ale również nie poznamy jej na stronie internetowej ubezpieczyciela. Co zatem obliczymy za pomocą kalkulatora Pocztowego?


Kalkulator, jak profesjonalna porównywarka.

Bank Pocztowy swoją stronę internetową przygotował tak, by mogła ona sprostać oczekiwaniom i potrzebom nawet najbardziej wymagających klientów. Brak polis Pocztowego rekompensowana jest ofertą aż 13 towarzystw ubezpieczeniowych, których polisy zarówno OC, AC, NNW jak i Assistance zestawiane są za pomocą kalkulatora Pocztowego i które również można nabyć drogą on line. Nic więc dziwnego, że dane weryfikacyjne, są dość szczegółowe, zarówno te dotyczące ubezpieczanego pojazdu, jak i jego właścicieli czy użytkowników. Kalkulator jest jednakże bardzo prosty w obsłudze, zwłaszcza, że po prawej stronie formularza pojawia się obrazek z zeskanowanym dowodem rejestracyjnym i podświetleniem informacji, którą należy wpisać do konkretnej rubryki. Kalkulator jest stworzony zarówno dla osób szukających polisy z tytułu OC, jak i tych potrzebujących pełnej ochrony, w połączeniu z AC, choć takie informacje jak miejsce garażowania w nocy czy planowany roczny przebieg należy podać bez względu na to czy wybierzemy tylko OC czy w rozszerzeniu z polisą Autocasco.

Tylko kilka wybranych ofert, zamiast pełnej listy.

Mimo, iż na portalu Banku Pocztowego odnajdziemy informację o szerokiej ofercie 13 Towarzystw Ubezpieczeniowych, to kalkulator zestawia dla nas zaledwie kilka propozycji cenowych. Trudno też sprecyzować, według jakiego klucza kalkulator wyszukuje owe oferty, ponieważ ani zmiana marki samochodu, ani poprzedniego ubezpieczyciela ( należy podać wraz z wysokością posiadanych zniżek) nie wpływa na zmianę przedstawianych ofert. Można więc przypuszczać, że albo Pocztowy preferuje kilka firm, bądź faktycznie wyszukuje najtańsze, bądź najatrakcyjniejsze propozycje. Jego faworytami są niewątpliwie Link4, Benefia i Generali. Oferty różnią się jednak nie tylko konkretnym ubezpieczycielem, ale zakresem samej ochrony polisy. Użytkownik może wybrać między poszczególnymi pakietami – OC+AC, lub też z dodatkiem NNW, Assistance, bądź zdecydować się na połączenie wszystkich tych czterech ubezpieczeń. Niezależnie jednak od tego, jak bogata i ciekawie skonfigurowana będzie powyższa oferta, może wciąż pozostawać pewien niedosyt, po pierwsze braku propozycji pozostałych Towarzystw, a co najważniejsze braku samego Pocztowego. Tutaj portal zachęca do rozmowy z konsultantem, który może do nas osobiście zadzwonić ( przez zamówienie rozmowy), bądź dostępny będzie na całodobowej infolinii Banku Pocztowego.


Szczegółowe porównanie ofert.

Dla tych, co nie chcą kupować przysłowiowego kota w worku, a oprócz OC, interesują się jeszcze pakietem AC, NNW czy Assistance kalkulator Pocztowy oferuje dość obszerne i korzystne zestawienie trzech dowolnie wybranych ofert. Możemy więc sprawdzić w przystępnie wykonanej tabeli, czego dotyczy poszczególna cena, jaki zakres ochrony obejmuje dana polisa i co najważniejsze jakimi detalami wybrane oferty różnią się pomiędzy sobą. Bardzo szczegółowe porównania, obejmujące między innymi amortyzację części, samochód zastępczy, udział własny w szkodzie, czy maksymalną wysokość szkód gwarancyjnych, szybko pozwoli wyłonić zwycięzcę, nie tylko pod względem ceny, ale przede wszystkim pod względem samego komfortu korzystania z danej oferty. Dzięki takiemu zestawieniu nie trzeba dodatkowo odwiedzać stron internetowych poszczególnych ubezpieczycieli, bądź w celu uzyskania dodatkowych informacji dzwonić na infolinię. Takich porównań możemy też wykonać kilka. Kalkulator wyposażony jest bowiem w funkcję powrotu do strony poprzedniej i zmiany konfiguracji ubezpieczeń, a następnie prześledzenia na nowo zaznaczonych wariantów. Co jest już niestety mniej korzystne, to brak możliwości zmiany poszczególnych opcji, między innymi wysokości ubezpieczenia NNW (zaznaczone minimalne kwoty), wysokości udziału własnego (niejednokrotnie podawanego kwotowo), bądź wyłączanie, lub dodawanie innych alternatyw do pakietu. Niemniej jednak konkretną polisę można również za pomocą portalu zakupić, podając w kolejnym kroku wszystkie niezbędne dane osobowe i akceptując regulamin poszczególnego Ubezpieczyciela.

Gdzie szukać Pocztowego?

Szeroka oferta nie zawsze jednak musi rekompensować brak zestawień i propozycji samego Banku Pocztowego. Gdzie więc szukać tych informacji? Kalkulator z pewnością będzie tu najmniej pomocny, najlepiej więc skorzystać z infolinii, umówić się z agentem, bądź odwiedzić najbliższą placówkę Poczty, gdzie również uzyskamy dane o wysokości polisy z tytułu OC w Banku Pocztowym.

Porównanie kilku ofert jest dla wielu kierowców dużym ułatwieniem przy wyborze konkretnej polisy, choć w przypadku Pocztowego informacji tych może być stanowczo za mało, jak i ich przydatność może być na bardzo niskim poziomie. Szkoda, że ubezpieczyciel nie zdecydował się na dodanie też swojej oferty, co z pewnością znacznie uatrakcyjniło by ów kalkulator.