Skoda

Długoletnia obecność logo Skody na rynku motoryzacyjnym i wykorzystanie niemieckiej technologii sprawiły, że Skoda jest bardzo popularną i cenioną marką niemal na całym świecie. Choć po starych modelach 105 czy Favorit pozostały już tylko wspomnienia, to zdecydowanie nowe modele Fabii, Yeti czy Octavii wciąż nawiązują do tradycji ekonomicznych i dostępnych na każdą kieszeń aut.

Z historią Skody mocno związane są dwa przedsiębiorstwa – Zakłady Skody założone przez Emila Skodę w 1859 roku w Pilznie oraz producent rowerów i motorów - Laurin & Klement. Ich połączenie się w 1925 roku dało początek masowej produkcji samochodów z logo Skoda, tworzonych z myślą o szerszej klienteli. Stąd pierwszy model Popular był tanim i praktycznym samochodem. Z takimi modelami jak Favorit czy 640 Superb Skoda szybko odniosła sukcesy na lokalnych rynkach. Do lat dziewięćdziesiątych Skoda w pełni należała do czeskiego skarbu państwa, a od 1991 roku nawiązała współpracę z Volkswagenem. Pierwszym, wzmocnionym niemiecką technologią modelem była produkowana od 1996 roku Skoda Felicia. Od 2000 roku marka Skoda w całości należy już do koncernu Volkswagen. Obecnie modele Skody produkowane są także w Chinach, a sama Skoda sprzedawana jest również w Australii.

Jeśli pierwsze auto, to tylko poczciwa Felicia, albo Fabia.

Co zapewniło wielki sukces sprzedażowy, produkowanej w latach 1994 – 2001 Skodzie Felicii, to niewątpliwie wytrzymały silnik Volkswagena, łagodna linia zewnętrzna i dobre wyposażenie, jak i przystępna cena. Używane Felicie, które można już nabyć za 2000 złotych są w dalszym ciągu chodliwym towarem na rynku aut używanych. Dla swojego właściciela Felicia oznacza również niskie koszty w utrzymaniu. W obliczeniu składki OC dla tego samochodu pomocny jest szybki kalkulator online.

Dla mężczyzny w wieku 29 lat, który właśnie odebrał swoje pierwsze prawo jazdy najlepszą ofertę posiada You Can Drive Hestii – około  850 złotych z Assistance i około 1000 złotych z NNW. Dla osoby, która ukończyła 35 lat, ale jeszcze nie posiada żadnych zniżek na swoim koncie lepszą cenę zaoferuje Axa Direct – 570 złotych za OC z pakietem Assistance i NNW. A jeśli dodatkowo uzbieraliśmy już 50% zniżek na OC, to najkorzystniej naszą Skodę Felicie ubezpieczymy w MTU za 350 złotych, łącznie z NNW i Assistance. Najlepiej więc swoje ubezpieczenie wyliczyć przez szybki kalkulator OC, gdyż kupując ubezpieczenie online płacimy nawet o 10% mniej. Na wysokość składki znaczenie będzie miało też miejsce zamieszkania, ilość odnotowanych szkód czy np. ilość właścicieli pojazdu.

Przy zakupie Skody Fabii z 2010 roku o pojemności 1,4 Diesel, 34 – letnia mieszkanka województwa śląskiego, posiadająca 40% zniżek za dotychczas bezszkodową jazdę, za pakiet OC z mini AC zapłaci najtaniej w Link 4 – 655 złotych bądź w MTU za pełen pakiet OC, AC, NNW i ASS  – 814 złotych. Nieco taniej w Link 4 zapłaci mężatka z jednym dzieckiem – w jej przypadku ten sam pakiet ubezpieczeń kosztować będzie już tylko 619 złotych. Również za ubezpieczenie dla całkiem nowej Fabii nie zapłacimy zbyt wiele. Pakiet OC, AC i ASS i NNW dla kobiety w wieku 37 lat, nieposiadającej jeszcze żadnych zniżek to zaledwie 1300 złotych w Link 4, przy pojemności 1,2 bądź 1830 dla mocniejszego silnika o pojemności 1,4. Droższy pakiet zapłacimy przy opcji parkowania samochodu na ulicy – tutaj pakiet OC, AC, ASS i NNW kosztować będzie 2311złotych w MTU. Jeśli natomiast na koncie zebraliśmy 50% zniżki za bezszkodową jazdę, to lepszą ofertę za OC, AC, NNW i ASS  zaoferuje nam MTU – 1000 złotych bądź 311, w przypadku wykupienia samego OC (pojemność 1,4). Podobne ceny ubezpieczenia Towarzystwa Ubezpieczeniowe zaoferują także dla mężczyzn.

Luksus w szeregach Skody – Superb

Znak Skody jednak nie tylko jest zarezerwowany dla tańszych aut, dostępnych na masową skalę. Od wielu lat Skoda stanowi całkiem niezłą konkurencję dla aut średniego i wyższego segmentu. Przykładem może być choćby skoda Superb, która coraz częściej kojarzona jest z autem luksusowym czy biznesowym. Przy tych modelach Skoda zaoferowała również dość mocne silniki zarówno benzynowe jak i dieslowe. Jak więc nietrudno się domyślić, składka OC i AC dla młodego kierowcy, nieposiadającego żadnych zniżek nie będzie zbyt niska.

Najtaniej dla 24 letniego mężczyzny z prawem jazdy od czterech lat, OC dla Skody Superb z 2010 roku o pojemności 2,0 Diesel zaoferuje Liberty Direct – 866 złotych. Przy opcji z Autocasco korzystniej będzie w Link 4 – 2330 złotych bądź z NNW i Assistance – 2600. Jeśli natomiast już posiadamy zniżki, to obliczenie ubezpieczenia komunikacyjnego przez szybki kalkulator online np. na rankomat.pl pokazuje, że najkorzystniej dla takiego modelu OC wykupimy w Proamie – 350 złotych (mężczyzna, 36 lat, 40% zniżek, województwo śląskie). Pojemność nie wpływa więc aż tak niekorzystnie na nasze roczne OC. Jeśli zainteresuje nas najnowszy model z napędem na cztery koła, w wersji 2,0 Diesla o mocy 140KM, to tę wersję ubezpieczymy taniej niż z silnikiem benzynowym.

Za Superb w wersji 2,0 Diesel Proama zaoferuje nam bowiem OC za 335 złotych na rok. Jeśli będziemy zainteresowani pełnym pakietem, to Proama nie będzie już tak atrakcyjna – OC, AC z NNW i Assistance kosztować nas będzie bowiem aż za 2200 złotych. Tańszą opcję znajdziemy w Axa Direct i Link4 – poniżej 2000 złotych na rok. Dodatkowo, jeśli nasze autko będziemy chcieli od czasu do czasu pożyczyć synowi, który właśnie skończył 20 lat i odebrał swoje prawo jazdy, to Proama podniesie nam OC do 500 złotych na rok. Korzystniej będzie wtedy wybrać MTU z roczną składką 400 złotych. Również przy pełnym ubezpieczeniu z AC, NNW i Assistance tańsze będzie MTU – 2350 złotych na rok. Zgłoszenie bowiem drugiego kierowcy poniżej 26 roku życia w Proamie będzie kosztować nas aż 1000 złotych za pakiet OC, AC, NNW i ASS, czyli aż 3200 złotych.

Dla wiecznych podróżników – Skoda Yeti i Roomster

W zasadzie produkowana od 2009 roku kanciata Skoda Yeti to samochód, który przypadł do gustu drobnym przedsiębiorcom, osobom wożącym często swoje dzieci czy lubiącym dużo podróżować. Nawet z najmniejszym silnikiem 1,2 Skoda Yeti jest idealnym partnerem przy bardzo trudnych warunkach pogodowych czy drogowych. Dla modelu z 2010 roku, o pojemności 1,2 benzyna łatwo wyliczyć ubezpieczenie OC i AC przez szybki kalkulator, zaznaczając też od razu potrzebę uzyskania pełnej ochrony. Przy 40% zniżce na OC i AC najlepszą ofertę za pośrednictwem kalkulatora OC zaoferuje Allianz – 850 złotych, jeśli zainteresowani jesteśmy także wykupieniem NNW.  Znaczenie ma też samo województwo. Dla mieszkańca Rzeszowa dla tej samej Skody Yeti Allianz zaoferuje pakiet ubezpieczeń już za 770 złotych, a dla mieszkańca Warszawy ubezpieczenie OC wyniesie ponad 1000 złotych. Także dla mocniejszej wersji Yeti z silnikiem 2,0 Diesel, napędem na cztery koła zapłacimy wyższe ubezpieczenie. Dla tej wersji najkorzystniej przedstawia się znów Axa Direct z ofertą 1200 złotych na rok za pakiet OC, AC, Assistance i NNW. Co ważne im dłuższy staż za kierownicą i więcej doświadczenia życiowego, tym tańsze ubezpieczenie. Zachowując te same parametry o 30 złotych mniej zapłaci 46-letni mężczyzna z dłuższym o cztery lata stażem, jako kierowca.

Dobrym modelem dla rodzin czy przedsiębiorców jest także Skoda Roomster. W zależności od pojemności za OC dla Skody Roomster zapłacimy 281 złotych w MTU dla silnika 1,2, około 320 zł w Liberty dla pojemności 1,4 i 330 zł też w Liberty Direct w przypadku pojemności 1,6,  (37 letni mężczyzna, kawaler, mieszkaniec województwa śląskiego, posiadający 50% zniżek). Drożej natomiast zapłaci 44 – letni mężczyzna z dwójką nieletnich dzieci – od 295 złotych w Proamie (1,2 benzyna). Inaczej też ceny będą się kształtować dla Skody Roomster Diesel o pojemności 1,6. Tutaj dla 37 letniego mężczyzny, posiadającego na swoim koncie zwyżkę za zgłoszone dwie szkody z OC MTU zaoferuje 355 złotych za samo OC na rok i 1189 złotych za pełen pakiet (OC, AC, ASS i NNW). Dla tego samego modelu Skody Romster, ale dla kierowcy z bezszkodową historią jazdy i zniżką 60%, najniższą cenę oferuje kalkulator Link4 – 900 złotych za OC, AC i ASS (o 10 złotych drożej na rok zapłaci kobieta), natomiast pakiet z NNW korzystniej wypada w Allianz – 998 złotych na rok. W przypadku wykupienia samego OC, przy zniżce 60% najlepiej udać się do Proamy, gdzie za roczne OC zapłacimy tylko 271 złotych i to już z Assistance.

Ceny polis innych samochodów

Volkswagen .

Volkswagen
Cena OC AC Assisatance dla samochodów marki VOLKSWAGEN. Ile kosztuje ubezpieczenie komunikacyne d...

Tata Motors .

Tata Motors
Samochody marki Tata - Safari, Xenon, Indica - ile zapłacimy za te okazy? Ile kosztuje ubezpiecze...

Peugeot .

Peugeot
Ceny dla różnych właścicieli Peugeot, w różnych wariantach OC, AC, NNW. Z współwłaścicielem, z ró...

Maserati .

Maserati
Samochody marki Maserati - Ghibli, Quattroporte, Levante - cena ubezpieczenia OC Autocasco Assist...