Citroen
Chcesz kupić samochód marki Citroen ale obawiasz się ceny OC AC? Sprawdź ile może Cię kosztować k...
Długoletnia obecność logo Skody na rynku motoryzacyjnym i wykorzystanie niemieckiej technologii sprawiły, że Skoda jest bardzo popularną i cenioną marką niemal na całym świecie. Choć po starych modelach 105 czy Favorit pozostały już tylko wspomnienia, to zdecydowanie nowe modele Fabii, Yeti czy Octavii wciąż nawiązują do tradycji ekonomicznych i dostępnych na każdą kieszeń aut.
Z historią Skody mocno związane są dwa przedsiębiorstwa – Zakłady Skody założone przez Emila Skodę w 1859 roku w Pilznie oraz producent rowerów i motorów - Laurin & Klement. Ich połączenie się w 1925 roku dało początek masowej produkcji samochodów z logo Skoda, tworzonych z myślą o szerszej klienteli. Stąd pierwszy model Popular był tanim i praktycznym samochodem. Z takimi modelami jak Favorit czy 640 Superb Skoda szybko odniosła sukcesy na lokalnych rynkach. Do lat dziewięćdziesiątych Skoda w pełni należała do czeskiego skarbu państwa, a od 1991 roku nawiązała współpracę z Volkswagenem. Pierwszym, wzmocnionym niemiecką technologią modelem była produkowana od 1996 roku Skoda Felicia. Od 2000 roku marka Skoda w całości należy już do koncernu Volkswagen. Obecnie modele Skody produkowane są także w Chinach, a sama Skoda sprzedawana jest również w Australii.
Co zapewniło wielki sukces sprzedażowy, produkowanej w latach 1994 – 2001 Skodzie Felicii, to niewątpliwie wytrzymały silnik Volkswagena, łagodna linia zewnętrzna i dobre wyposażenie, jak i przystępna cena. Używane Felicie, które można już nabyć za 2000 złotych są w dalszym ciągu chodliwym towarem na rynku aut używanych. Dla swojego właściciela Felicia oznacza również niskie koszty w utrzymaniu. W obliczeniu składki OC dla tego samochodu pomocny jest szybki kalkulator online.
Dla mężczyzny w wieku 29 lat, który właśnie odebrał swoje pierwsze prawo jazdy najlepszą ofertę posiada You Can Drive Hestii – około 850 złotych z Assistance i około 1000 złotych z NNW. Dla osoby, która ukończyła 35 lat, ale jeszcze nie posiada żadnych zniżek na swoim koncie lepszą cenę zaoferuje Axa Direct – 570 złotych za OC z pakietem Assistance i NNW. A jeśli dodatkowo uzbieraliśmy już 50% zniżek na OC, to najkorzystniej naszą Skodę Felicie ubezpieczymy w MTU za 350 złotych, łącznie z NNW i Assistance. Najlepiej więc swoje ubezpieczenie wyliczyć przez szybki kalkulator OC, gdyż kupując ubezpieczenie online płacimy nawet o 10% mniej. Na wysokość składki znaczenie będzie miało też miejsce zamieszkania, ilość odnotowanych szkód czy np. ilość właścicieli pojazdu.
Przy zakupie Skody Fabii z 2010 roku o pojemności 1,4 Diesel, 34 – letnia mieszkanka województwa śląskiego, posiadająca 40% zniżek za dotychczas bezszkodową jazdę, za pakiet OC z mini AC zapłaci najtaniej w Link 4 – 655 złotych bądź w MTU za pełen pakiet OC, AC, NNW i ASS – 814 złotych. Nieco taniej w Link 4 zapłaci mężatka z jednym dzieckiem – w jej przypadku ten sam pakiet ubezpieczeń kosztować będzie już tylko 619 złotych. Również za ubezpieczenie dla całkiem nowej Fabii nie zapłacimy zbyt wiele. Pakiet OC, AC i ASS i NNW dla kobiety w wieku 37 lat, nieposiadającej jeszcze żadnych zniżek to zaledwie 1300 złotych w Link 4, przy pojemności 1,2 bądź 1830 dla mocniejszego silnika o pojemności 1,4. Droższy pakiet zapłacimy przy opcji parkowania samochodu na ulicy – tutaj pakiet OC, AC, ASS i NNW kosztować będzie 2311złotych w MTU. Jeśli natomiast na koncie zebraliśmy 50% zniżki za bezszkodową jazdę, to lepszą ofertę za OC, AC, NNW i ASS zaoferuje nam MTU – 1000 złotych bądź 311, w przypadku wykupienia samego OC (pojemność 1,4). Podobne ceny ubezpieczenia Towarzystwa Ubezpieczeniowe zaoferują także dla mężczyzn.
Znak Skody jednak nie tylko jest zarezerwowany dla tańszych aut, dostępnych na masową skalę. Od wielu lat Skoda stanowi całkiem niezłą konkurencję dla aut średniego i wyższego segmentu. Przykładem może być choćby skoda Superb, która coraz częściej kojarzona jest z autem luksusowym czy biznesowym. Przy tych modelach Skoda zaoferowała również dość mocne silniki zarówno benzynowe jak i dieslowe. Jak więc nietrudno się domyślić, składka OC i AC dla młodego kierowcy, nieposiadającego żadnych zniżek nie będzie zbyt niska.
Najtaniej dla 24 letniego mężczyzny z prawem jazdy od czterech lat, OC dla Skody Superb z 2010 roku o pojemności 2,0 Diesel zaoferuje Liberty Direct – 866 złotych. Przy opcji z Autocasco korzystniej będzie w Link 4 – 2330 złotych bądź z NNW i Assistance – 2600. Jeśli natomiast już posiadamy zniżki, to obliczenie ubezpieczenia komunikacyjnego przez szybki kalkulator online np. na rankomat.pl pokazuje, że najkorzystniej dla takiego modelu OC wykupimy w Proamie – 350 złotych (mężczyzna, 36 lat, 40% zniżek, województwo śląskie). Pojemność nie wpływa więc aż tak niekorzystnie na nasze roczne OC. Jeśli zainteresuje nas najnowszy model z napędem na cztery koła, w wersji 2,0 Diesla o mocy 140KM, to tę wersję ubezpieczymy taniej niż z silnikiem benzynowym.
Za Superb w wersji 2,0 Diesel Proama zaoferuje nam bowiem OC za 335 złotych na rok. Jeśli będziemy zainteresowani pełnym pakietem, to Proama nie będzie już tak atrakcyjna – OC, AC z NNW i Assistance kosztować nas będzie bowiem aż za 2200 złotych. Tańszą opcję znajdziemy w Axa Direct i Link4 – poniżej 2000 złotych na rok. Dodatkowo, jeśli nasze autko będziemy chcieli od czasu do czasu pożyczyć synowi, który właśnie skończył 20 lat i odebrał swoje prawo jazdy, to Proama podniesie nam OC do 500 złotych na rok. Korzystniej będzie wtedy wybrać MTU z roczną składką 400 złotych. Również przy pełnym ubezpieczeniu z AC, NNW i Assistance tańsze będzie MTU – 2350 złotych na rok. Zgłoszenie bowiem drugiego kierowcy poniżej 26 roku życia w Proamie będzie kosztować nas aż 1000 złotych za pakiet OC, AC, NNW i ASS, czyli aż 3200 złotych.
W zasadzie produkowana od 2009 roku kanciata Skoda Yeti to samochód, który przypadł do gustu drobnym przedsiębiorcom, osobom wożącym często swoje dzieci czy lubiącym dużo podróżować. Nawet z najmniejszym silnikiem 1,2 Skoda Yeti jest idealnym partnerem przy bardzo trudnych warunkach pogodowych czy drogowych. Dla modelu z 2010 roku, o pojemności 1,2 benzyna łatwo wyliczyć ubezpieczenie OC i AC przez szybki kalkulator, zaznaczając też od razu potrzebę uzyskania pełnej ochrony. Przy 40% zniżce na OC i AC najlepszą ofertę za pośrednictwem kalkulatora OC zaoferuje Allianz – 850 złotych, jeśli zainteresowani jesteśmy także wykupieniem NNW. Znaczenie ma też samo województwo. Dla mieszkańca Rzeszowa dla tej samej Skody Yeti Allianz zaoferuje pakiet ubezpieczeń już za 770 złotych, a dla mieszkańca Warszawy ubezpieczenie OC wyniesie ponad 1000 złotych. Także dla mocniejszej wersji Yeti z silnikiem 2,0 Diesel, napędem na cztery koła zapłacimy wyższe ubezpieczenie. Dla tej wersji najkorzystniej przedstawia się znów Axa Direct z ofertą 1200 złotych na rok za pakiet OC, AC, Assistance i NNW. Co ważne im dłuższy staż za kierownicą i więcej doświadczenia życiowego, tym tańsze ubezpieczenie. Zachowując te same parametry o 30 złotych mniej zapłaci 46-letni mężczyzna z dłuższym o cztery lata stażem, jako kierowca.
Dobrym modelem dla rodzin czy przedsiębiorców jest także Skoda Roomster. W zależności od pojemności za OC dla Skody Roomster zapłacimy 281 złotych w MTU dla silnika 1,2, około 320 zł w Liberty dla pojemności 1,4 i 330 zł też w Liberty Direct w przypadku pojemności 1,6, (37 letni mężczyzna, kawaler, mieszkaniec województwa śląskiego, posiadający 50% zniżek). Drożej natomiast zapłaci 44 – letni mężczyzna z dwójką nieletnich dzieci – od 295 złotych w Proamie (1,2 benzyna). Inaczej też ceny będą się kształtować dla Skody Roomster Diesel o pojemności 1,6. Tutaj dla 37 letniego mężczyzny, posiadającego na swoim koncie zwyżkę za zgłoszone dwie szkody z OC MTU zaoferuje 355 złotych za samo OC na rok i 1189 złotych za pełen pakiet (OC, AC, ASS i NNW). Dla tego samego modelu Skody Romster, ale dla kierowcy z bezszkodową historią jazdy i zniżką 60%, najniższą cenę oferuje kalkulator Link4 – 900 złotych za OC, AC i ASS (o 10 złotych drożej na rok zapłaci kobieta), natomiast pakiet z NNW korzystniej wypada w Allianz – 998 złotych na rok. W przypadku wykupienia samego OC, przy zniżce 60% najlepiej udać się do Proamy, gdzie za roczne OC zapłacimy tylko 271 złotych i to już z Assistance.
Citroen
Chcesz kupić samochód marki Citroen ale obawiasz się ceny OC AC? Sprawdź ile może Cię kosztować k...
Aixam
Czterokołowce bez prawa jazdy? Takie rzeczy tylko w Aixam. Jaka jest cena ubezpieczenia komunikac...
Renault
Cena ubezpieczenia komunikacyjnego OC AC dla Renault - Clio, Scenic, Capture, Kangoo. Ile zapłaci...
Tata Motors
Samochody marki Tata - Safari, Xenon, Indica - ile zapłacimy za te okazy? Ile kosztuje ubezpiecze...