PZU - Kalkulator OC AC

Jeśli poszukujesz kalkulatora PZU to możesz z niego skorzystać klikając w guzik poniżej lub z multi kalkulatora, gdzie wyszukasz i porównasz oferty polis kilkunastu firm ubezpieczeniowych. Oba sposoby są proste, szybkie i umożliwiają zakup ubezpieczenia online. 

Poniżej znajdziesz również szczegółowe informacje na temat kalkulatora, tego jak działa i jak wyliczyć składki, a nawet zobaczysz jak wygląda, każdy etap obliczania. Towarzystwo ubezpieczeniowe PZU posiada swój własny kalkulator OC AC, ale kiedyś tak nie było. Firma do pewnego czasu operowała na polskim rynku bazując na kalkulacjach przeprowadzanych przez agentów przy użyciu wewnętrznego kalkulatora, który nie był publiczny. Na tle konkurencji PZU wprowadziło na rynek swoją porównywarkę stosunkowo późno, ale warto było czekać.

Jaki jest kalkulator OC PZU?

Aktualnie PZU posiada jeden z lepszych, a na pewno ciekawszych kalkulatorów składek ubezpieczeniowych. Przede wszystkim jest nowoczesny, działa świetnie na mniejszych urządzeniach mobilnych i naturalnie na zwykłych komputerach. Wygląd i ergonomia są na wysokim poziomie co w rezultacie daje nam prosty i szybki kalkulator OC. Wszystko jest przejrzyste, jasne i nie przytłacza.

pzu.pl - kalkulator - wybór pojazdupzu.pl - kalkulator - wybór pojazdu

Dane wymagane przez kalkulator OC

Dzięki małej ilości danych wymaganych przez aplikację, czas potrzebny do wypełnienia wszelkich danych jest niewielki. Już w kilka minut możemy sprawdzić ofertę ubezpieczeniową PZU oraz porównać składki dla różnych wariantów.  Całość jest na jednej stronie i jest podzielone na 2 główne części:

Dane pojazdu:

 • Twój pojazd - interaktywne widżet umożliwiający wybór marki, rocznika, modelu, rodzaj silnika oraz wyposażenie. Umożliwia w prosty i szybki sposób wybór naszego pojazdu.
 • Początek polisy - od kiedy chcemy, aby ochrona działała.
 • Data pierwszej rejestracji
 • Przebieg w KM - aktualny przebieg samochodu.
 • Numer rejestracyjny
 • VIN - numer identyfikacyjny pojazdu/nadwozia.
 • Wykorzystanie pojazdu - przeznaczenie samochodu. Do wyboru są dwie opcje tj. standardowe oraz niestandardowe. W przypadku opcji “niestandardowe” możemy wskazać następujące przeznaczenia: zarobkowy wynajem, nauka jazdy, przewóz przesyłek, jazdy interwencyjne, wyścigi i konkursy, pojazd zastępczy, przewóz osób/taxi.
 • Pojazd zarejestrowany jako ciężarowy - tak / nie
 • Pojazd w leasingu - tak / nie, a w przypadku odpowiedzi pozytywnej należy wybrać z listy firmę leasingową.

Dane właściciela pojazdu

 • Czy prowadzisz działalność gospodarczą - tak / nie, a w przypadku pozytywnej odpowiedzi, w dalszej części należy podać numer REGON firmy.
 • Kod pocztowy
 • Imię
 • Nazwisko
 • PESEL
 • Potwierdzenie, że zapoznaliśmy się z informacją o przetwarzania danych osobowych.
 • Skorzystaj ze swoich zniżek - przy opcji tej możemy wskazać czy posiadamy zniżki na OC i AC, oraz wskazać wysokość zniżek.

pzu.pl - kalkulator - dane pojazdupzu.pl - kalkulator - dane pojazdu

Po uzupełnieniu danych tylko jedno kliknięcie guzika “Poznaj cenę” dzieli nas od oferty PZU. Oferta powstaje z uwzględnieniem danych UFG (zawierają informacje na temat szkód oraz polis) o czym informuje nas komunikat nad prezentowanymi ofertami.

Czy można pominać dane osobe przy liczeniu?

Warto wspomnieć, że kalkulator OC od PZU wymaga podania danych osobowych, nie mamy możliwości pominięcia ich i otrzymania ofert. Z jednej strony jest to bardzo dobre, gdyż tak naprawdę nie ma możliwości zaprezentowania finalnej, precyzyjne oferty bez naszej identyfikacji, a z drugiej strony w ostatnich czasach nabierają popularności kalkulatory/porównywarki, które pozwalają na wykonanie takiej symulacji składek OC, AC, NNW. I tak źle i tak niedobrze. Z jednej strony nie chcemy podawać wrażliwych danych, chcemy szybko poznać wartość składek polis, a z drugiej strony to właśnie do nas przypisane są zniżki na OC, AC, to do nas przypisana jest historia UFG, która jest kluczowa w obliczeniu ubezpieczeń.

Wyniki obliczania - oferta

W ramach nowej podstrony, gdzie możemy w ramach trzeciego etapu kalkulator OC wybrać ofertę PZU. PZU oferuje nam trzy pakiety:

pzu.pl - kalkulator - przykładowa ofertapzu.pl - kalkulator - przykładowa oferta

 • Pakiet S
 • Pakiet M
 • Pakiet L

Pakiety składają się następujących składowych: OC, AC, NNW, Pomoc w Drodze, PZU Auto Ochrona, Auto Szyba, Ochrona Prawna. 

W ramach najmniejszego pakiety otrzymujemy propozycję oferty OC, NNW, Pomoc w drodze, w ramach większego pakietu otrzymujemy dodatkowo ubezpieczenie AC i w ramach największego pakietu otrzymujemy szerszy zakres ochrony oraz inne parametry ubezpieczenia (np. wysokość udziału własny). W przypadku pakietów S oraz M trzy ostatnie składowe dla naszej kalkulacji były nie zawarte w zakresie ochrony, a w pakiecie L tylko Auto Szyba.

Możliwość dostosowania usług do własnych potrzeb

Kalkulator OC PZU daje nam możliwość dostosowania pakietu, a więc i możliwość skorzystania dodatkowych opcji. Możemy skonfigurować sposób naprawy samochodu (np. z wykorzystaniem oryginalnych części), wybrać wysokość udziału własnego, zachowanie stałej wartości pojazdu przez cały okres ochrony, stałą sumę ubezpieczenia, a co ciekawsze to możliwość dodania ochrony bagażu w samochodzie (np. laptop), ustawienia kosztów pokrycia samochodu zastępczego, odległość holowania, a nawet możesz wybrać czy assistance ma działać w pobliżu Twojego domu, gdzie np. możemy wskazać powyżej jakiej odległości w kilometrach ochrona ma być aktywna. Oprócz tego znajdziemy jeszcze pozycje związane z ochroną prawną, ochroną szyb.

Pomoc telefoniczna oraz interaktywna

Ciekawe rzeczą jest swego rodzaju interaktywność jaką oferuje nam PZU. Na różnych etapach, krokach kalkulacji znajdziemy guziki, który uruchamiają wideo prezentację związaną z danym usługą, ubezpieczeniem, gdzie znajdziemy dokładniejsze informacje, wyjaśnienia - jest to bardzo pomocne, gdyż w obecnych czasach towarzystwa ubezpieczeniowe potrafią oferować naprawdę wiele. Dają przy tym możliwość swobodnej konfiguracji pakietów, wariantów, zakresu usług, dzięki czemu możemy dopasować bardzo dokładnie ofertę do naszych potrzeb, oczekiwań. Oprócz interaktywnych podpowiedzi, na dole po lewej stronie podczas procesu kalkulacji widnieje słuchawka z numerem telefonu, pod którym uzyskamy pomoc konsultanta, agenta podając numer wyceny, który znajduje się na górze po prawej stronie.

pzu.pl - kalkulator - interaktywna pomocpzu.pl - kalkulator - interaktywna pomoc

Podczas obliczania OC, AC praktycznie przy każdej opcji mamy możliwość skorzystania z bazy wiedzy PZU klikając na ikonę pytajnika. Baza wiedzy jest bardzo rozbudowana i jest wstanie dostarczyć szczegółowych informacji na temat wszystkich usług PZU.

Zapisz ofertę ubezpieczeniową na później

Porównywarka OC ubezpieczenia PZU oferuje nam również opcję zapisania kalkulacji. Wystarczy, że klikniemy w guzik zapisz, podamy nasz adres e-mail, potwierdzimy niezbędne zgody i otrzymamy na nasz e-mail wiadomości z odsyłaczem do nasze kalkulacji.

pzu.pl - kalkulator - zapis ofertypzu.pl - kalkulator - zapis oferty

Wykrywanie błędnych danych

Zauważyliśmy, że kalkulator OC, AC PZU radzi sobie z wykrywaniem nieprawidłowych danych, gdyż przy jednej z kalkulacji, jakie wykonywaliśmy, na sam koniec zamiast wyników, ofert ubezpieczeń, otrzymaliśmy komunikat, że aby otrzymać ofertę niezbędny jest kontakt z przedstawicielami, co zapewne oznacza, że nastąpi weryfikacja danych, ich aktualizacji w celu przedstawienia ofert. Mimo wszystko należy być uważnym, gdyż na pewno nie wszystkie błędny mogą być wykryte z przyczyn oczywistych, co może prowadzić do późniejszej aktualizacji danych i nawet rekalkulacji składek (w przypadków błędów).

Podsumowanie

Zalety:

 • prostota w połączeniu z wysoką ergonomią
 • szybkość
 • dużo możliwości konfiguracji (jeśli tego chcemy)
 • kalkulator przystosowany w 100% do urządzeń mobilnych

Wady:

 • brak możliwości wyliczenia oferty bez podawania danych - ale warto tutaj wspomnieć, że przy kalkulatorze dedykowanym PZU, jeśli ktoś szuka oferty tej konkretnej firmy trudno sobie wyobrazić precyzyjną ofertę bez podawania danych osobowych, a należy pamiętać, że na ich podstawie kalkulator pobiera dane z UFG.

Podsumowując, PZU cieszy się ogromną popularnością w Polsce, jest jedną wiodących firm ubezpieczeniowych na naszym rynku. Oddając nam do dyspozycji kalkulator taki jak ten można powiedzieć, że firma wyszła naprzeciw oczekiwaniom klientów. Internetowe wyliczanie cen polis, składek obecnie króluje. Śmiało można powiedzieć, że kalkulator OC, AC, NNW od PZU oferuje naprawdę wysoką jakość pod każdym względem. Wszystko ze sobą współgra dobrze. Kalkulator jest ergonomiczny, prosty i umożliwia wyliczenie składek polis w bardzo krótkim czasie. Zaledwie kilka minut, kilka kliknięć dzieli nas od ofert ubezpieczeń - wystarczy przy sobie mieć dowód rejestracyjny, prawo jazdy oraz numer PESEL.Inne kalkulatory

Kalkulator Concordia
TUW Concordia to najlepsze rozwiązanie dla długoletnich kierowców chcących ubezpieczyć swoje nowe auta z tytułu OC oraz AC.

Kalkulator Liberty Ubezpieczenia
Liberty Ubezpieczenia, dawniej Liberty Direct to jedna z najbardziej znanych firm ubezpieczeniowych na polskim rynku. Przekonaj się jak tanią polisę możesz kupić korzystając z kalkulatora OC, AC!

Kalkulator Ergo Hestia
Chcesz kupić sprawdzone OC, AC w dobrej cenie? Kup polisę komunikacyjną w Ergo Hestia, a na pewno nie będziesz tego żałować!

Kalkulator Skok
Ogólne informacje na temat stosunkowo nowego ubezpieczyciela na polskim rynku oraz jego oferty w ramach ubezpieczeń komunikacyjnych. Sprawdź ciekawe zabezpieczenia mi. szyb.