10 najbardziej popularnych towarzystw ubezpieczeniowych

Branża ubezpieczeniowa jest w zasadzie globalnym przemysłem czasów współczesnych. Agencje ubezpieczeniowe działają z myślą o tym, aby ubezpieczyć wszystkich i wszystko, co tylko możliwe. W zależności od rodzaju ubezpieczenia, oferty poszczególnych firm często bardzo się różnią.

Oto top 10 najbardziej popularnych ubezpieczycieli:

1. PZU S.A. - to  wchodzące w skład Grupy PZU, najstarsze i zarazem najbardziej doświadczone Towarzystwo Ubezpieczeniowe w Polce. Jest największe pod kątem wielu aspektów, jak ilość placówek, liczba klientów, liczba pracowników czy współpracujących agentów i wysokość obrotów. Posiada ogromną ofertę ubezpieczeń majątkowych czy osobowych, które dostępne są dla klientów indywidualnych, małych i średnich firm, jak i korporacji. Ponieważ firma ma ogromną sieć dystrybucji, cechuje ją dobra komunikacja i łatwa dostępność dla potencjalnych klientów.

2. Ergo Hestia – jest Towarzystwem Ubezpieczeniowym, które powstało w Sopocie, stąd STU Ergo Hestia S.A. Należy ono do największych firm ubezpieczeniowych w naszym kraju, a początek swojej działalności datuje na 1991 rok. Oferta Ergo Hestia, obejmuje produkty zarówno dla klientów indywidualnych jak i firm, niemniej posiada również ciekawe propozycje dla dużych korporacji. Towarzystwo oferuje także szeroki wachlarz ubezpieczeń komunikacyjnych, ubezpieczeń mienia, podróżnych, na życie, a także interesujące produkty  oszczędnościowo-inwestycyjne. STU Ergo Hestia S.A. daje stabilnie podstawy na ubezpieczeniach korporacyjnych, elastyczne podejście do klientów – szczególnie małych i średnich firm, a także doskonały system e-obsługi umów.

3. Generali S.A. - to jeden z ważnych elementów działającej na rynkach całego świata Generali Group. Ta międzynarodowa instytucja, powstała już w 1831 roku w Trieście (obecnie Włochy). W Polsce pojawiła się już w 1837 roku, jeszcze w okresie zaborów na terenie Galicji. Obecnie, to prężnie działające towarzystwo, zapewnia ogromny wybór usług ubezpieczeniowych, jak ubezpieczenia majątkowe, na życie i osobowe, fundusze emerytalne czy inwestycyjne. Tradycja i doświadczenie czyni Generali S.A. jednym z najbardziej zaufanych ubezpieczycieli, co zwiększa jej wartość.

4. UNIQA TU S.A. - jest towarzystwem, które działa w Polsce od 1990 roku (wcześniej istniała jako Zakład Ubezpieczeń i Asekuracji POLONIA S.A), a od 2003 roku należy do europejskiego holdingu UNIQA Versicherungen AG. Towarzystwo kieruje swoją ofertę do instytucji, podmiotów gospodarczych, jak również klienta indywidualnego. Klienci mogą wybierać z ośmiu profili, które obejmują swym zasięgiem w zasadzie każdy aspekt życia i działalności firmowej. Jej uniwersalna i dopracowana w szczegółach oferta, pozwala każdemu odnaleźć opcję idealną dla swoich potrzeb.

5. Allianz Polska S.A. - łącznie z TU Allianz Życie Polska S.A. zapoczątkowały swoją działalność w 1998 roku i stale się rozwija. Strategicznym partnerem korporacji jest Bank Pekao S.A. Oferta towarzystwa kierowana jest do klientów indywidualnych jak i dla firm. Liczne rozwiązania ubezpieczeniowe pozwalają skorzystać klientom z szerokiego wachlarza  ponad 70 ubezpieczeń w tym: komunikacyjnych, osobowych, turystycznych czy majątkowych. Allianz Polska S.A. jest liderem wśród spółek firmy w Europie Centralnej i Wschodniej.

6. Compensa TU S.A. - należy do austriackiej Vienna Insurance Group. Jest ona wiodącą grupą ubezpieczeniową w Europie Środkowo-Wschodniej, a na polskim rynku pojawiła się w 1990 roku. Spółka dysponuje licznymi ofertami dla klientów indywidualnych, dla przedsiębiorców oraz dużych korporacji.  Ubezpieczenia obejmują wszystkie klasyczne produkty jak ubezpieczenia komunikacyjne, zdrowotne, mienia czy OC. Towarzystwo Compensa charakteryzuje wyjątkowa elastyczność, gdyż klient może wybierać z niemalże szytych na miarę opcji, poczynając od ubezpieczeń na wypadek jednej grupy ryzyka, po szeroko rozbudowane pakiety, które obejmują kompleksową opiekę i ochronę.  

7. Warta S.A. - a dokładniej Towarzystwo Ubezpieczań i Reasekuracji Warta S.A. istnieje na polskim rynku już od 1920 roku. Jako ciekawostka, warto wiedzieć, iż była to pierwsza z firm, która ubezpieczała Giełdę Papierów Wartościowych. W 2012 roku udziałowcami firmy zostały dwie marki – niemiecka Talanx oraz japońska Meiji Yasuda. Towarzystwo oferuje sześć grup ubezpieczeń w tym te na życie i zdrowie, komunikacyjne, dla domu i mieszkania, emerytalne i inwestycyjne, podróżne oraz firmowe. Jej domeną są jednak te z zakresu ubezpieczeń majątkowych i osobowych.

8. Aviva S.A. - to grupa ubezpieczeniowa obejmująca w Polsce sześć spółek w tym Commercial Union, która pojawiła się naszym kraju w 1992 roku. Aviva jest również liderem na swoim macierzystym rynku brytyjskim, gdzie działa już ponad 300 lat. Firma intensywnie współpracuje z Bankiem Zachodnim WBK, dzięki czemu powstał fundusz emerytalny OFE CU. Bazą działalności grupy są ubezpieczania indywidualne na życie, majątkowe czy fundusze inwestycyjne i ubezpieczenia zdrowotne, a także zarządzanie OFE. Ponadto w zakresie swych usług Aviva S.A. posiada ubezpieczenia komunikacyjne.

9. InterRisk Towarzystwo Ubezpieczeń SA - to towarzystwo, które wchodzi w skład Grupy VIENNA INSURANCE (VIG), który jest jednym z największych koncernów ubezpieczeniowych notowanych na giełdzie wiedeńskiej. InterRisk oferuje ponad 150 produktów ubezpieczeniowych w tym majątkowe, komunikacyjne, finansowe, osobowe i zdrowotne dla firm, przedsiębiorstw oraz osób fizycznych. W ofercie daje klientom spory wybór ubezpieczeń pojedynczych ryzyk, jak również kompleksowe pakiety ochronne. Uniwersalna oferta doskonale sprzyja klientom indywidualnym, jak również instytucjom, szkołom itd.

10. ING Nationale-Nederlanden S.A. – jest jedną z największych grup ubezpieczeniowych, która swe pochodzenie wywodzi z Holandii. Powstała w wyniku połączenia De Nederlanden z 1845 roku z siedzibą w Hadze i De Nationale Levennsverzekeringbank z Rotterdamu w 1962 roku firma, stała się jedną z najszybciej rozwijających się w świecie grup ubezpieczeniowych.  Towarzystwo Nationale-Nederlanden Polska S.A wyróżniają intensywne działania promujące kulturę oraz wpieranie licznych organizacji. ING Nationale-Nederlanden S.A. oferuje szereg produktów ubezpieczeniowych jak te na życie, zdrowie, rodzinę, emerytalne, rozmaite produkty inwestycyjne itp.

 

 

 

Powiązane tematy