Benefia - Kalkulator OC AC

Oblicz polisę z kalkulatorem Benefia.

Towarzystwo Ubezpieczeniowe Benefia na swojej stronie internetowej przy pomocy kalkulatora zachęca do sprawdzania cen polis, zarówno obowiązkowych, jak i dobrowolnych. Ubezpieczyciel przekonuje, że już w dwie minuty przedstawi konkretną ofertą dla naszego pojazdu. Czy jednak szybko oznacza rzetelnie? Sprawdzamy.


To faktycznie działa! Tylko dwie minuty na OC!

Nie dość, że Benefia faktycznie nie wymaga od nas na wstępie zbyt wielu informacji, to jeszcze nie narzuca nam, co do jakiej polisy obliczane będą stawki. Standardowo kalkulator bowiem ustawiony jest na obliczenie polisy obowiązkowej z tytułu OC, możemy jednak obliczenia rozszerzyć dodatkowo na Autocasco, NNW czy Assistance. Możemy, ale oczywiście też nie musimy. Jeśli więc interesuje nas samo OC, a dodatkowo przygotowaliśmy sobie dokumenty pojazdu, zwłaszcza dowód rejestracyjny, to faktycznie w dwie minuty na portalu Benefia wyświetli się informacją ze stawką naszej rocznej polisy OC. Dlaczego tak szybko, bo po pierwsze nie musimy wszystkich danych o pojeździe wpisywać manualnie (większość rozwija się z tabeli, bądź po wybraniu konkretnego modelu uzupełnia się automatycznie), a po drugie, oprócz tych danych, daty pierwszej rejestracji, czy standardowych informacji o wieku kierowcy (względnie współwłaściciela, bądź dodatkowego użytkownika), płci czy kodu pocztowego miejsca zamieszkania nie musimy podawać nic więcej. Również zniżki za bezszkodową jazdę portal ustali sam, po wpisaniu jedynie ilości bezszkodowych lat (trzeba jednak podać ilość szkód do siedmiu lat wstecz).

Warto z Benefią sprawdzić też pakiet ubezpieczeń dobrowolnych?

Jeśli jednak opcjonalnie zaznaczymy również Autocasco, NNW i Assistance, to oprócz kwestii zgłaszanych szkód w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy z AC, nie musimy podawać więcej żadnych informacji. Z pewnością warto więc zaznaczyć te warianty, by w ekspresowym tempie, przekonać się o wysokości składki za pełną ochronę naszego samochodu. Znaczne różnice pojawią się dopiero przy uzupełnianiu danych, dotyczących polisy. Tu bowiem kierowca musi się zdecydować między innymi na udział własny w szkodach, niestety kalkulator daje możliwość zakreślenia tylko opcji tak, lub nie, gdzie „tak” jest równoznaczne z 10% udziałem własnym w szkodach i oczywiście obniżeniem końcowej wartości polisy. Benefia też rozszerza pakiet o samochód zastępczy (przy wyborze opcji Assistance), przy czym klient sam decyduje przez maksymalnie ile dni (3,7,14) będzie mógł z samochodu korzystać. Dość dużą wadą kalkulatora Benefii jest w przypadku Autocasco konieczność samodzielnego uzupełnienia kwoty wartości pojazdu, co u innych Towarzystw Ubezpieczeniowych pojawia się bowiem automatycznie. Kwota musi być jednak zgodna z tą, akceptowaną przez Benefia, inaczej nie przejdziemy do kolejnej strony z wyliczeniem stawek. Niestety nie możemy też skorzystać z żadnej podpowiedzi. Co jednak jest ważne - niska kwota zostanie zaakceptowana ( ale od takiej wartości będą obliczane szkody), a przy wyższej będziemy musieli skorygować formularz.


Kupno polisy – on line czy z konsultantem?

O ile szybko uzupełnimy podstawowe dane i uzyskamy informacje o wartości polisy, o tyle część z podsumowaniem i przejściem do zakupu on line sprawia, że kalkulator Benefii nie jest już tak atrakcyjny, jak się z początku mogło wydawać. Sucha informacja o cenach poszczególnych polis, może dawać wrażenie, że w pakiecie wcale nie jest taniej. Na szczęście forma on line nie jest jedyną formą zakupu polisy. Jeśli bowiem nie odpowiada nam stawka, to możemy skontaktować się z agentem na infolinii, który być może nie tylko zaoferuje nam lepszy rabat za łączny pakiet czy kontynuację polisy ( również nie ma możliwości zaznaczenia tej opcji w kalkulatorze), ale też pozwoli lepiej skonfigurować Autocasco, choćby pod względem udziału własnego w szkodach czy określenia prawidłowej wartości naszego pojazdu. Jeśli natomiast zainteresowani jesteśmy tylko polisą z tytułu OC, ewentualnie w połączeniu z NNW i zaoferowana cena nam w pełni odpowiada, to nic nie stoi na przeszkodzie, by ubezpieczenie zakupić również drogą on line.

Zarejestruj się, bądź podaj adres e – mail

Narzędzie do obliczania składek na stronie Benefii ma dla kierowców charakter typowo informacyjny. Po zaprezentowanych obliczeniach stronę więc możemy opuścić, nie podając żadnych swoich danych, wybrać opcję z przesłaniem kalkulacji na adres e – mail ( w takim wariancie należy mieć świadomość przesyłania wszelkich akcji marketingowych na skrzynkę), bądź  przejść do zakupu on line. Tutaj musimy się zarejestrować i utworzyć konto na Benefii. Tę część kalkulatora warto wypełniać, gdy jesteśmy pewni, że chcemy zakupić polisę, ponieważ pozostawiamy wszystkie swoje szczegółowe dane. Tutaj Benefia prosi też o wyrażenie zgody na przesyłanie wszelkich materiałów informacyjnych, bądź na przetwarzanie naszych danych. Nie musimy jednak się na to godzić, jeśli nie życzymy sobie, by nasz dane były przekazywane czy odsprzedawane innym firmom, bądź chcemy wszelką, wiążącą korespondencję od TU Benefia otrzymywać drogą listową. Po zarejestrowaniu się jako użytkownik na portalu, możemy przejść do części podsumowania i zakupu ubezpieczenia drogą on line.

Taki kalkulator z opcją zakupu polisy przez internet jest idealnym rozwiązaniem, zwłaszcza dla zapominalskich czy spóźnialskich, którzy muszą szybko wykupić polisę OC, by ustrzec się przed dość wysokimi karami z UFG. Jeśli jednak szukamy dobrej i sprawdzonej polisy Autocasco, warto jej zakres ochrony przeanalizować jeszcze dodatkowo na infolinii, gdyż pod tym względem kalkulator pozostawia pewien niedosyt, który w przyszłości może kosztować ubezpieczonego sporymi wydatkami, w sytuacjach, których polisa po prostu swym zakresem nie obejmie.

 Inne kalkulatory

Kalkulator Skok
Ogólne informacje na temat stosunkowo nowego ubezpieczyciela na polskim rynku oraz jego oferty w ramach ubezpieczeń komunikacyjnych. Sprawdź ciekawe zabezpieczenia mi. szyb.

Kalkulator Warta
TUiR Warta i ubezpieczenie komunikacyjne OC, AC. Jakie są atuty tej firmy? Dlaczego warto ją wybrać przy zakupie polisy ubezpieczeniowej? Komu najbardziej oferta Warty przypadnie do gustu?

Kalkulator Liberty Ubezpieczenia
Liberty Ubezpieczenia, dawniej Liberty Direct to jedna z najbardziej znanych firm ubezpieczeniowych na polskim rynku. Przekonaj się jak tanią polisę możesz kupić korzystając z kalkulatora OC, AC!

Kalkulator Concordia
TUW Concordia to najlepsze rozwiązanie dla długoletnich kierowców chcących ubezpieczyć swoje nowe auta z tytułu OC oraz AC.