MTU - Kalkulator OC AC

Wystarczą zaledwie trzy minuty, by poznać stawkę polisy zarówno OC, jak i AC, a przy tym zorientować się, jakie dodatkowe udogodnienia i warianty ubezpieczeniowe oferuje MTU. Jakie więc dane musimy przygotować, by skorzystać z kalkulatora składek i co warto wiedzieć o wariancie zakupu ubezpieczeń drogą on line w MTU?


Minimum danych – maksimum informacji.

By poznać wartość składki rocznej, zarówno obowiązkowego ubezpieczenia OC, jak i dobrowolnego Autocasco, wystarczy wpisać kod pocztowy miejsca zamieszkania, datę urodzenia czy wydania prawa jazdy, a także szczegółowe dane pojazdu, jak marka, model czy rok produkcji. Niestety wszystkie te dane musimy wprowadzić manualnie. Nie skorzystamy bowiem z żadnej tabeli modeli poszczególnych samochodów, a wręcz wszystkie detale, jak rodzaj paliwa, silnika czy skrzyni biegów musimy wybrać w każdej rubryce z osobna, co zdecydowanie spowalnia cały proces obliczania składki. Z drugiej strony, co jest ciekawe MTU nie pyta nas o rodzaj garażowania, ilość zabezpieczeń antykradzieżowych czy zewnętrzne, widoczne uszkodzenia samochodu, a mimo to w dalszej części poznamy również kwotę ubezpieczenia Autocasco. Co natomiast bardziej interesuje ubezpieczyciela, to to czy planujemy wyjazdy autem poza granice kraju, bądź czy jesteśmy w konkretnej grupie zawodowej ( dla nauczycieli czy pracowników Poczty Polskiej MTU na OC i AC oferuje dodatkowe zniżki). Równie błyskawicznie uzupełnimy dane o dotychczasowym przebiegu ubezpieczenia, gdzie wymagane jest tylko podanie wysokości aktualnie posiadanych zniżek, a także liczba szkód, ale tylko z ostatniego roku. Tych kilka danych wystarczy więc, by już na kolejnej podstronie sprawdzić wartość naszej polisy, zarówno OC, jak i wszystkich ubezpieczeń dobrowolnych, łącznie z AC. Tak błyskawiczna w uzupełnianiu forma kalkulatora jest jednak tylko dla tych, którzy chcą go wykorzystać, jako informację o wysokości składek, ci natomiast, którzy również będą kupować ubezpieczenie AC drogą on line, o wszystkie szczegóły zostaną poproszeni w dalszej części formularza.

Konfigurujemy pełny pakiet ubezpieczeń.

Nawet jeśli szukamy tylko obowiązkowego ubezpieczenia OC, w ramach obliczeń kalkulatora MTU sprawdzimy również wysokość stawek innych dobrowolnych ubezpieczeń, jak między innymi NNW, ubezpieczenie szyby czy pakiet Assistance, dzięki którym możemy czuć się jeszcze pewniej na drodze, bądź w podróży. MTU przy obliczaniu składki ukazuje też różnice w cenie między Autocasco maxi, a Autocasco mini, a także ile zyskamy kupując ubezpieczenie AC + OC w jednym pakiecie, dzięki czemu nie tylko łatwiej będzie nam oszacować przydatność każdej z wersji AC, ale przede wszystkim obliczyć korzyści finansowe z wyboru poszczególnego wariantu. W kwestii konfigurowania pełnej ochrony ubezpieczenia, MTU nie zapomniał o niczym, dając kierowcy możliwość zaznaczenia zarówno Zielonej Karty, Assistance czy ubezpieczenia szyb, bagażu, jak i dość rozszerzonego pakietu NNW, które podzielone jest na NNW dla pasażerów i kierowców jak i NNW w ruchu drogowym. Dodatkowo przy każdej z opcji znajdziemy przydatne informacje ( wystarczy myszką najechać na ikonkę i w kółeczku), z których dowiemy się czego konkretne ubezpieczenie dotyczy, w jakich sytuacjach będzie działać, a także jaką maksymalną kwotę odszkodowania obejmuje. W przypadku NNW w ruchu drogowym, możemy więc wybrać jeden z trzech dostępnych wariantów, jeśli interesuje nas wyższa kwota odszkodowania, niż ta standardowa ( maksymalnie 20 000 zł). Warto więc skorzystać z podpowiedzi MTU, by wiedzieć, na co się decydujemy, za co płacimy i z czego będziemy mogli w przyszłości skorzystać.


Zakup polisy on line, a weryfikacja wysokości składek.

Za pomocą kalkulatora nie tylko obliczymy wartość składki, ale również dokonamy zakupu ubezpieczenia on line. Przy zakupie Autocasco MTU wymaga dodatkowo przesłania zdjęć samochodu, na podstawie których prawdopodobnie weryfikuje jego wygląd i stan zewnętrzny. Również w części podsumowanie, a więc już po wprowadzeniu wszystkich naszych szczegółowych danych, jak numer pesel, adres zamieszkania czy numer nadwozia i rejestracyjny pojazdu, zostaniemy poproszeni o uzupełnienie danych, dotyczących Autocasco. Tutaj musimy podać stan uszkodzeń, datę kolejnych badań technicznych, a także rodzaje zabezpieczeń antykradzieżowych z podaniem dokładnych nazw urządzeń. Jeśli natomiast nie planujemy zakupu, bądź finalizację transakcji chcemy przełożyć na inny termin, to wyliczone składki pozostaje nam tylko zapisać na kartce, bądź całość w formie np. pliku PDF. Kalkulator nie posiada bowiem opcji zapisywania danych, co oznacza, że po opuszczeniu strony wszystkie informacje zostaną utracone.

Przejrzysty układ strony, jak i niewielka ilość danych, sprawia, że kalkulator MTU wypełnimy szybko i z pewnością bezbłędnie. Przy zakupie on line warto pamiętać, iż obligowani jesteśmy do podania także adresu e – mail, jeśli więc w przyszłości nie chcemy otrzymywać żadnych reklam, ani informacji od MTU drogą elektroniczną ( w tym o zakończeniu polisy i jej kwocie przy kontynuacji), to musimy zwracać uwagę w ostatniej części podsumowania, na co wyrażamy zgodę. Jeśli jednak nie mamy 100 % - owej pewności, że nasz wniosek został poprawnie wypełniony, a wybrany pakiet ubezpieczeń, jest właśnie tym, którego potrzebujemy, to na stronie MTU znajdziemy zarówno numer telefonu całodobowej infolinii, jak i możliwość konsultacji on line.Inne kalkulatory

Kalkulator PZU
PZU to jedna z dłużej działających firm ubezpieczeniowych na polskim rynku. Czy warto kupić ubezpieczenie OC, AC właśnie w PZU?

Kalkulator You can drive - Ergo Hestia
Ergo Hestia You Can Drive to idelane rozwiązanie dla osób pniżej 30 roku życia chcących na własną rękę ubezpieczyć swoje 4 kółka. Dzięki tej firmie nie tylko nie czekają Cie zwyżki za OC, AC, ale nawet możesz oczekiwać zniżek za młody wiek.

Kalkulator Concordia
TUW Concordia to najlepsze rozwiązanie dla długoletnich kierowców chcących ubezpieczyć swoje nowe auta z tytułu OC oraz AC.

Kalkulator InterRisk
InterRisk to solidne Towarzystwo ubezpieczeniowe oferujące OC, AC w dobrej cenie. Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej? Zapraszamy do zapoznania się z paroma informacjami o tej firmie.