Porównywarka OC AC

Wraz z rosnącą popularnością rozwiązań internetowych w zakresie wyliczania składki OC przy użyciu kalkulatorów OC, firmy oraz agencje ubezpieczeniowe postanowiły pójść krok dalej i rozwinąć istniejącą myśl, tak aby jeszcze bardziej pomóc kierowcom i ułatwić im wybór i zakup polis ubezpieczeniowych. Dzięki temu właśnie powstały porównywarki ubezpieczeń.

Skąd pomysł na porównywarkę?

W raz z upływem czasu na polskim rynku pojawiło się mnóstwo firm ubezpieczeniowych z niezliczoną ilością promocji, co jeszcze bardziej utrudniło nam wybranie odpowiedniej oferty dla siebie. Na początku powstały kalkulatory OC AC poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych, które pomogły niesamowicie, aczkolwiek wraz z rosnąć liczbą tych firm wzrosła liczba kalkulatorów, przez co czas potrzebny na przegrzebanie się przez gąszcz kalkulatorów, w celu porównania ofert wiodących towarzystw również uległ wydłużeniu. Spowodowało to przekroczenie pewnej granicy naszej cierpliwości. Można zatem powiedzieć, że wzrost ilości kalkulatorów OC, AC spowodował powrót do pierwotnego problemu, czyli jak szybko i sprawnie wybrać odpowiednią ofertę ubezpieczeniową, a przy tym nie poświęcić na to wielu godzin, czy nawet dni. W takich okolicznościach firmy oraz agencje zaczęły główkować w jaki sposób rozwiązać ten problem. Dzięki temu właśnie powstał pomysł porównywarki ubezpieczeń.

Czym tak naprawdę jest porównywarka OC AC?

Porównywarka, podobnie jak kalkulator OC, najczęściej działa w oparciu o stronę internetową. Wprowadzone dane są przetwarzane przez skomplikowane algorytmy w celu wyświetlenia dla użytkowników ofert związanych z ubezpieczeniami komunikacyjnymi OC, AC. Zaraz, przecież kalkulator OC działa zupełnie tak samo! Jaka jest różnica? Otóż dany kalkulator OC w większości przypadków był związany z jednym towarzystwem i przedstawiał ofertę usług w obrębie jednej firmy. Porównywarki OC działają w taki sposób, że pobierają dane wymagane do kalkulacji tylko raz i przekazują je do kilku, kilkudziesięciu towarzystw ubezpieczeniowych w celu odpytania oferty dla danego przypadku. Zgromadzone kalkulacje wyświetlają w sposób łatwy i czytelny użytkownikowi w celu porównania różnić w usługach i kosztach z nimi związanymi. Porównywarki również oferują możliwość zapisania danych, porównania w celu późniejszego powrotu do informacji oraz dają możliwość natychmiastowego zakupu polisy. Po wybraniu odpowiedniej dla nas oferty, a tym samym towarzystwa cały proces zakupu, opłaty oraz odbioru polisy jest taki sam jak w przypadku wyliczenia kalkulacji przy użyciu kalkulatora OC danej firmy ubezpieczeniowej.

Kiedy korzystać z porównywarki, a kiedy z kalkulatora?

Jeśli z góry jesteśmy w stanie określić w jakiej firmie lub firmach możemy zakupić polisy z racji swoich upodobań, wtedy możemy skorzystać z bezpośredniego kalkulatora danego towarzystwa. Najprawdopodobniej wyjdzie nam to na plus, ponieważ całe zamówienie odbywa się bezpośrednio u sprzedawcy ubezpieczenia, bez pośredników, a co za tym idzie omijamy prowizje podmiotów pośrednich, które mogą wpłynąć na wysokość naszej składki. W przypadku kiedy zupełnie nie wiemy gdzie chcielibyśmy zakupić polisę, nie mamy żadnych preferencji lub też jesteśmy ciekawi co oferują przeróżne firmy na rynku, wtedy warto skorzystać z porównywarki, która dostarczy nam bogatej wiedzy na temat ofert w wielu firmach. Zapewne pojawią się tam firmy, o których nie mieliśmy w ogóle pojęcia, a które mogą mieć aktualnie atrakcyjne dla nas promocje.

Korzyści z korzystania z porównywarki OC

Dzięki porównywarkom zawsze możemy być na czasie i mieć duże spektrum na obecne oferty firm ubezpieczeniowych. W przypadku polis komunikacyjnych bardzo ciężko jest wybrać po prostu jedną firmę i być pewnym, że dla nas zawsze będą posiadać najatrakcyjniejszą ofertę, ponieważ w jednej firmie przy danym modelu samochodu oferta może być bardzo droga, a przy innym samochodzie okaże się, że oferta nie ma sobie równych.

Czas to pieniądz. Niewątpliwie! Dzięki skorzystaniu z jednej z porównywarek ubezpieczeń komunikacyjnych w tym OC i AC, możemy zaoszczędzić i czas i pieniądze. Dlaczego? Siedząc w domu przed komputerem już po kilkunastu minutach masz dostęp do kilkudziesięciu kalkulacji towarzystw ubezpieczeniowych. Po kolejnych kilku minutach nawiązujesz kontakt z firmą ubezpieczeniową w celu finalizacji zamówienia, aby następnie czekać, dosłownie chwilkę, na przysłanie drogą elektroniczną Twojej nowej polisy. Szybciej już się nie da!

Porównywarka stanowi nieocenioną pomoc dla firm, które posiadają liczną flotę samochodów i ograniczony czas na zaznajomienie się z obecnymi ofertami na rynku ubezpieczeń komunikacyjnych. Mając 10 samochodów ciężarowych lub 10 samochodów służbowych, przy np. wybranych 10 firmach należałoby wykonać 100 kalkulacji! Jeśli skorzystamy z pomocy porównywarki ubezpieczeń wykonamy tylko 10 takich kalkulacji!

Z której porównywarki skorzystać?

Oczywiście, w internecie liczba porównywarek z roku na rok rośnie. Nie jest to już jednak tak dokuczliwe jak w przypadku rosnącej ilości kalkulatorów. Wybór porównywarki w dużej mierze ogranicza się do naszych preferencji w kwestii ergonomii, kolorystyki, naszego widzi mi się. Wykorzystanie dowolnej porównywarki kończy się porównaniem oferty w wielu towarzystwach ubezpieczeniowych (w dużej mierze tych samych) w kilku wariantach (samo OC lub OC+AC lub własny wariant z NNW, Autocasco itp), a co za tym idzie dla naszego portfela nie będzie to miało większego znaczenia z której porównywarki skorzystamy.

Powiązane tematy