Concordia

Na rynku polskim Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych Concordia kojarzy się głównej mierze z kompleksową ochroną gospodarstw rolnych i pakietami ubezpieczeń dla rolników. Towarzystwo to jednak zapewnia korzystne ubezpieczenia zarówno majątkowe, jak i osobiste. Z oferty ubezpieczeń komunikacyjnych OC, AC, NNW, Assistance Concordii korzysta również coraz więcej polskich kierowców.

Niemiecka solidność, polskie realia

Z pewnością pokaźny bagaż doświadczeń na rynku ubezpieczeń, jaki przez ponad 150 lat działalności zdążył zebrać główny akcjonariusz Polskiej Concordii, niemiecki Holding Concordia Versicherung Aktiengesellschaft AG, przemawia za solidnością i gwarancją wysokiej jakości tej firmy. W Polsce pierwsze placówki Concordii zostały utworzone w 1997 roku, od tego czasu Concordia z dużym sukcesem sprzedaje w Polsce polisy ubezpieczeniowe dla klientów indywidualnych – rolnicze, majątkowe i osobiste, a także dla klientów korporacyjnych. Ubezpieczenia majątkowe oferowane i sprzedawane są przez Concordia Polska Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych, ubezpieczenia na życie są natomiast produktem odrębnej spółki – WTUŻiR Concordia Capital .S.A., również należącej w pełni do polskiej grupy Concordia Ubezpieczenia.

Ubezpieczenia OC, AC, czyli komunikacyjne

O ile polisę z tytułu OC w TUW Concordia może zakupić każdy kierowca, który potrzebuje tego rodzaju ubezpieczenia, o tyle w przypadku Autocasco, Concordia szczegółowo określa już docelową grupę klientów, eliminując w tym między innymi młodych kierowców (do 32 roku życia), a premiując tych z długim stażem za kółkiem i z wieloletnią historią bezszkodowej jazdy. Ubezpieczeniem AC obejmowane są też samochody nie starsze niż 10 lat i mające wartość minimum 15 000 złotych. Concordia jednak w ramach AC Autocasco oferuje wiele korzystnych opcji, z których oprócz standardowego obejmowania szkód wyrządzonych przez osoby trzecie, zwierzęta czy siły natury, warto wymienić ubezpieczenie szyby, czy dodatkowego bagażu. Tak zwane Autocasco all risk czyli chroniące właściciela pojazdu niemal w każdej sytuacji, to jednak oferta dla stałych klientów Concordii, posiadających w tym Towarzystwie już ubezpieczenie majątkowe czy osobowe na roczną składkę powyżej 225 złotych.

Concordia oferuje też ubezpieczenie Assistance, które w zależności od wariantu i ceny końcowej może być mniej lub bardziej rozbudowane. Jeśli myślisz o kupinie OC, ciekawą opcją jest dokupienie do OC Assistnace, np. Starter Assistance, które zapewnia między innymi holowanie z miejsca wypadku, naprawę pojazdu na miejscu przez mechanika czy auto zastępcze do 7 dni (jednakże w opcji Comfort) i które można wykupić dla dowolnego pojazdu, bez konieczności posiadania innych produktów w Concordia. Do OC czy AC klienci mogą dokupić jeszcze NNW albo ubezpieczenie ochrona prawna. Concordia jednak nie należy do ubezpieczeń najtańszych, kierowcy sami więc muszą podejmować decyzje, czy te wszystkie oferowane w standardzie warianty są korzystne, a przede wszystkim warte ich ceny końcowej. Jeśli więc zależy Ci, oprócz kupna OC, także na szerokiej ochronie z tytułu AC, Assistance, warto pomyśleć o Concordii jako swoim nowym ubezpieczycielu.

Inni ubezpieczyciele

Benefia .

Benefia
Towarzystwo ubezpieczeniowe Benefia zachwyca nowoczesnością i jasnymi zasadami. Dowiedz się ile kosztuje OC, AC w Benefii.

Uniqa .

Uniqa
Ciekawa oferta w ramach Auto&Przestrzeń. Bardzo wysokie zniżki na ubezpieczenia komuniacyjne, bo aż do 80%.

Gothaer .

Gothaer
Gothaer to kolejne towarzystwo ubezpieczeniowe oferujące dobre i sprawdzone ubezpieczenie OC, AC, NNW. Zapraszamy do zapoznania się z ich ofertą.

Ergo Hestia .

Ergo Hestia
Chcesz kupić sprawdzone OC, AC w dobrej cenie? Kup polisę komunikacyjną w Ergo Hestia, a na pewno nie będziesz tego żałować!