TUW Pocztowe

TUW Pocztowe ze względu na swoją formę prawną nieco różni się od pozostałej konkurencji, funkcjonującej na polskim rynku ubezpieczeń. Jako bowiem Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych, nie jest w głównej mierze nastawiony na wypracowanie zysku i wypłacanie dywidend akcjonariuszom, jak to jest w przypadku spółek akcyjnych. TUW Pocztowe kusi wręcz ubezpieczających możliwością obniżenia składek czy zwrotu pieniędzy w przypadku wypracowania przez firmę większego zysku.

TUW Pocztowe pojawiło się na polskim rynku pod koniec 2002 roku, jako Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych, powołane przez Pocztę Polską i w całości do niej należące. W pierwszych latach swojej działalności TUW nastawione było tylko i wyłącznie na świadczenie usług dla Poczty Polskiej, później rozszerzono profil działalności na ubezpieczania pracowników Poczty Polskiej i ich rodzin, a dopiero od 2006 roku TUW otwarło swoje usługi dla klientów indywidualnych. Oferta TUW Pocztowe nie jest być może zbyt imponująco rozbudowana, ale fakt, iż ubezpieczenia oferowane są w przystępnej cenie i zapewniają ochronę na wystarczającym poziomie, gwarantuje im dobrą pozycję na rynku i liczbę klientów na zadowalającym poziomie. Pocztowe specjalizuje się w trzech rodzajach ubezpieczeń – komunikacyjnych, majątkowych i osobowych.

Przede wszystkim tanie OC w TUW Pocztowe.

TUW Pocztowe znane jest wśród polskich kierowców przede wszystkim jako dostawca jednej z najtańszych polis OC na rynku. Fakt, iż za bezszkodową jazdę można uzyskać aż 68% zniżek , jak i brak konieczności dzielenia zysku na dywidendy dla akcjonariuszy powoduje, że oferta ubezpieczenia OC pod względem ceny jest faktycznie korzystna i kusząca. Kierowcy, którzy chcą się ubezpieczyć również od zdarzeń losowych, typu pożarów, zalań, gradobicia czy zderzenia ze zwierzęciem, mogą skorzystać z opcji Autocasco, które Pocztowe wzmocnione może być jeszcze dodatkową ochroną przez Moto Assistance. Usługa ta jest co prawda ekstra płatna, ale zapewnia wsparcie nawet w najbardziej ekstremalnych sytuacjach, typu pomoc adwokata, tłumacza, brak paliwa czy opieka nad dziećmi. Tu jednak zakres możliwości się kończy, ponieważ oprócz OC, Autocasco czy dwóch wariantów Assistance, Pocztowe w ramach ubezpieczeń komunikacyjnych zapewnia jeszcze tylko ubezpieczenie NNW.

Ubezpieczenie w okienku pocztowym

Co prawda ubezpieczenia w TUW Pocztowe, nie można zakupić w popularnej i wręcz standardowej już formie Direct, jednakże polisę OC, AC czy NNW zrealizujemy w dowolnym okienku Poczty Polskiej, co z pewnością ułatwia kontakt z tym ubezpieczycielem, zwłaszcza zapominalskim, którzy na ostatni dzwonek poszukują obowiązkowej polisy z tytułu OC. Powstałe szkody, zarówno z OC, jak i AC zgłaszać można natomiast telefonicznie, bądź mailowo. Z pewnością warto więc sprawdzić czy zniżka 68 % właśnie nas dotyczy i czy możemy czuć się w pełni bezpiecznie z ubezpieczeniem w kieszeni właśnie od Pocztowego.

Inni ubezpieczyciele

Generali .

Generali
Czy zależyci Ci na sprawdzonej firmie ubezpieczeniowej, w której mógłbyś kupić OC, AC dla Twojego samochodu? Generali zaprasza do kalkulacji składki!

Warta .

Warta
TUiR Warta i ubezpieczenie komunikacyjne OC, AC. Jakie są atuty tej firmy? Dlaczego warto ją wybrać przy zakupie polisy ubezpieczeniowej? Komu najbardziej oferta Warty przypadnie do gustu?

Concordia .

Concordia
TUW Concordia to najlepsze rozwiązanie dla długoletnich kierowców chcących ubezpieczyć swoje nowe auta z tytułu OC oraz AC.

Uniqa .

Uniqa
Ciekawa oferta w ramach Auto&Przestrzeń. Bardzo wysokie zniżki na ubezpieczenia komuniacyjne, bo aż do 80%.