HDI

Wywodząca się z Hannoveru niemiecka marka HDI Asekuracja na rynku polskim oficjalnie pojawiła się w 2004 roku. Wtedy to HDI International Holding AG nabył udziały TU Tryg Polska S.A., które z kolei powstało z przekształcenia działającego od 1994 roku w Polsce Towarzystwa Ubezpieczeniowego Energo-Asekuracja S.A. Obecnie HDI Asekuracja jest częścią jednego z największych koncernów finansowo - ubezpieczeniowych na świecie – grupy Talanx.

Oferta HDI Asekuracja

Oprócz HDI Asekuracja, której dedykowane dla klientów indywidualnych produkty dotyczą ochrony zdrowotnej, osobistej, w podróży, ubezpieczenia komunikacyjnego OC, AC, NNW, na polskim rynku działa też HDI Gerling Życie Towarzystwo Ubezpieczeń S.A., specjalizujące się w funduszach inwestycyjnych i produktach finansowo – ubezpieczeniowych dla klientów indywidualnych, jak i firm czy przedsiębiorstw. Grupa Talanx, do której należy również polska Warta, stworzyła więc kilka pozornie niezależnych od siebie podmiotów ubezpieczeniowych, zachowując ich nazwy, struktury sprzedażowe czy zasady działania, jednakże stawiając na większy komfort obsługi klientów i poziomu ich zadowolenia umożliwiła wzajemne uzupełnianie się. Dzięki temu klienci HDI Asekuracja mogą likwidację szkody z tytułu OC, AC przeprowadzać również w warsztatach partnerskich Warty, a także korzystać z bardzo szerokiego pakietu dostępnych firm holowniczych nie tylko na terenie Polski, ale całej Europy.

Ubezpieczenia komunikacyjne w HDI

Oprócz ubezpieczenia domu, życia, zdrowia, przyszłości na emeryturze czy podróży, bądź gospodarstwa rolnego, HDI Asekuracja zapewnia również dość obszerny pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych - OC, AC (Autocasco), a także Assistance czy NNW. Spośród tych dość standardowych i oferowanych również przez innych ubezpieczycieli, w HDI Asekuracja dostępna jest między innymi polisa HDI Mini Gap, będąca dość ciekawą alternatywą dla posiadaczy starszych samochodów, dla których najczęściej oferta Autocasco jest albo nieopłacalna, albo już po prostu nie obowiązuje. Mini Gap, czyli małe AC możemy dokupić do polisy z tytułu OC, zwiększając tym samym zabezpieczenie na wypadek utraty samochodu. Maksymalna wartość odszkodowania wynosi co prawda 3000 złotych ( nie więcej jednak jak rynkowa wartość pojazdu w dniu jego kradzieży), ale co ważniejsze małe AC działa na terenie całej Europy, również Rosji czy Turcji.

Dzięki wyszczególnionym opcjom, które w przypadku Assistance w HDI Asekuracja można dowolnie konfigurować, wykupując ubezpieczenie AC Autocasco wiemy za co płacimy i jakiej ochrony możemy się spodziewać. Przykładowo Assistance w wersji najbardziej rozbudowanej chroni nas faktycznie w wielu sytuacjach, zapewnia między innymi opcję zakwaterowania do 3 dni, możliwość zezłomowania pojazdu za granicą, auto zastępcze na czas naprawy czy nawet zastępczego kierowcę. Tak bogaty pakiet, niestety musi mieć jednak swoją cenę. HDI co prawda nie uchodzi za najdroższe Towarzystwo na rynku, to jednak również nie oferuje najtańszych alternatyw. Dlatego decydując się na wysoką jakość usług, musimy liczyć się również z odpowiednią ceną za pakiet ubezpieczeń OC i AC.

Inni ubezpieczyciele

You can drive - Ergo Hestia .

You can drive - Ergo Hestia
Ergo Hestia You Can Drive to idelane rozwiązanie dla osób pniżej 30 roku życia chcących na własną rękę ubezpieczyć swoje 4 kółka. Dzięki tej firmie nie tylko nie czekają Cie zwyżki za OC, AC, ale nawet możesz oczekiwać zniżek za młody wiek.

Skok .

Skok
Ogólne informacje na temat stosunkowo nowego ubezpieczyciela na polskim rynku oraz jego oferty w ramach ubezpieczeń komunikacyjnych. Sprawdź ciekawe zabezpieczenia mi. szyb.

Aviva .

Aviva
Aviva, a dawne Commercial Union posiada bogatą ofertę w zakresie ubezpieczeń komunikacyjnych. Nowa nazwa, nowy wizerunek oraz nowa odsłona ubezpieczenia OC, AC oraz NNW. Sprawdź kalkulacje skadek

MTU .

MTU
MTU to jedno z młodszych towarzystw ubezpieczeniowych specjalizujących się w sprzedaży ubezpieczeń komunikacyjnych. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą MTU!