MTU

Dzięki prostym i przejrzystym warunkom umowy, jak i korzystnej pod względem cenowym ofercie, MTU czyli Moje Towarzystwo Ubezpieczeniowe w niespełna 10 lat swojej działalności na polskim rynku szybko zdobyło pokaźny portfel stałych i zaufanych klientów. MTU w całości należy do koncernu Ergo Hestia, która przejmując w 2000 roku TU PBK utworzyła z niego dwa lata później MTU.

Kalkulator OC

Zgodnie z misją firmy, MTU dociera z prostą, a zarazem tanią i konkretną ofertą do wszystkich, tych, którzy spośród dość obszernego wachlarza usług konkurencyjnych towarzystw ubezpieczeniowych nie potrafili znaleźć nic interesującego dla siebie. Dzięki prostym zapisom i przejrzystym ofertom, kierowcy mogą korzystać z polis OC czy AC, jak i dodatkowych ubezpieczeń, ciesząc się przy okazji ich przystępną ceną końcową. Oprócz ubezpieczeń komunikacyjnych, MTU specjalizuje się w ubezpieczeniach nieruchomości i gospodarstw rolnych, choć z pewnością docelowym klientem MTU jest wykupujący polisę z tytułu OC i AC kierowca. To właśnie bowiem obowiązkowych polis z tytułu OC MTU sprzedaje obecnie najwięcej. W tym obszarze Towarzystwo Ubezpieczeniowe zdobyło bardzo prestiżowe nagrody, między innymi w 2012 roku oferowane przez MTU ubezpieczenie komunikacyjne „Mój samochód” otrzymało nagrodę Godło Teraz Polska.

Co oprócz obowiązkowego OC oferuje jeszcze MTU?

W MTU kierowca może wykupić między innymi dwa warianty Autocasco – AC maxi i AC mini, które w zależności od dobranych opcji różnić się będą nie tylko pod względem oferowanych przez MTU rozwiązań, ale przede wszystkim ceną końcową, jak i samą sumą ubezpieczenia. Oprócz tego na cenę Autocasco wpływ mieć będzie wybranie poszczególnych wariantów, które pozwalają dopasować AC do własnych potrzeb.


Klienci MTU mogą więc przy zakupie Autocasco zdecydować się na:

  • opcję serwisową rozliczania powstałej szkody,
  • brak konsumpcji sumy ubezpieczenia,
  • gwarancję kwoty ubezpieczenia dla samochodów nowych,
  • obniżenie składki przy wkładzie własnym.

Ochronę AC zwiększyć można również przez ubezpieczenie szyb, bagażu czy dodatkowego wyposażenia auta. Korzystnym wariantem w przypadku tych opcji, jest możliwość ich indywidualnego zakupu. W standardzie kierowcy mogą także dodatkowo ubezpieczyć się zakupując Zieloną Kartę, Pakiet Assistance czy ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW).

Jasne zasady i niska cena

Co jest domeną MTU to gwarancja podpisania prostej polisy, która wolna jest do zawiłych i skomplikowanych zapisów prawnych. Dzięki temu każdy wykupujący w MTU polisę kierowca ma świadomość, jakie ubezpieczenie podpisuje, a zwłaszcza na jakich warunkach i na jaką kwotę. Dodatkowo w porównaniu z innymi ubezpieczeniami, MTU oferuje przydatne opcje, w korzystnej cenie. Jeśli do tego dołożymy szybkie i równie proste likwidowanie szkód, to z pewnością oferta MTU warta jest uwagi.Inni ubezpieczyciele

Uniqa .

Uniqa
Ciekawa oferta w ramach Auto&Przestrzeń. Bardzo wysokie zniżki na ubezpieczenia komuniacyjne, bo aż do 80%.

Aviva .

Aviva
Aviva, a dawne Commercial Union posiada bogatą ofertę w zakresie ubezpieczeń komunikacyjnych. Nowa nazwa, nowy wizerunek oraz nowa odsłona ubezpieczenia OC, AC oraz NNW. Sprawdź kalkulacje skadek

Warta .

Warta
TUiR Warta i ubezpieczenie komunikacyjne OC, AC. Jakie są atuty tej firmy? Dlaczego warto ją wybrać przy zakupie polisy ubezpieczeniowej? Komu najbardziej oferta Warty przypadnie do gustu?

TUW Pocztowe .

TUW Pocztowe
Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych to coś dla tych, którzy lubią mieć swojego ubezpieczyciela zawsze pod ręką! Zapoznaj się z ofertą OC, AC w TUW Pocztowe.