Warta

Choć dla większości Warta wciąż kojarzy się z jedną z najstarszych polskich marek ubezpieczeniowych, to obecnie firma ta jest częścią ogromnej niemieckiej grupy ubezpieczeniowo - finansowej Talanx, która w 2012 roku nabyła pakiet większościowy akcji Warty. Ze względu na zdobyte już zaufanie, jak i pozycję na rynku, którą Warta w Polsce z sukcesem buduje od ponad 90 lat, zdecydowano się tylko na zmianę logo firmy, mające ukazać jej silny związek z marką Talanx, przy pełnym utrzymaniu nazwy Warta.

Trochę historii...

Historia TUiR Warta sięga 1920 roku, przez cały ten czas Towarzystwo rozwijało swoją działalność, stając się jednym z ważniejszych graczy na polskim rynku ubezpieczeniowym. Obecnie Warta zapewnia ochronę w dziedzinie ubezpieczeń majątkowych, osobistych, na życie, emerytalnych i turystycznych, komunikacyjnych, proponując swoim klientom zakup polisy OC czy AC. Posiada również kompleksową ofertę dla przedsiębiorstw i klientów biznesowych. Przez cały ten czas Warta sukcesywnie zwiększała swój udział na polskim rynku, nie tylko przez pozyskiwanie coraz większej liczby klientów, ale również także przez przejęcie w 2012 roku TU HDI Asekuracja, które również jako firma działająca pod skrzydłami marki Talanx zachowała pełną suwerenność w funkcjonowaniu i własną nazwę.

W Warcie warto?

Mimo ciągłego dostosowywania się do potrzeb rynku i rosnących oczekiwań klientów, Warta w dalszym ciągu stawia na tradycyjne, nieco standardowe rozwiązania w kontaktach z klientem, nie decydując się na model direct. Oznacza to, że kierowcy chcący skorzystać z ubezpieczenia komunikacyjnego w Warta muszą albo odwiedzić placówkę, albo umówić się na spotkanie z agentem ubezpieczeniowym. Brak wygody w podpisywaniu umowy Warta rekompensuje jednak w dużym stopniu szybkim procesem likwidacji szkody z tytułu OC, AC i bardzo dobrym pakietem Assistance, zwłaszcza w kwestii holowania uszkodzonego pojazdu, zarówno na terenie Polski, jak i całej Europy.

Ubezpieczenie komunikacyjne w Warta

W TUiR Warta możemy skorzystać z polisy OC, AC, NNW, Autoszyby czy Assistance. Z pewnością w porównaniu z tańszymi ubezpieczycielami oferta Warty może wydawać się mało atrakcyjna. Może, aczkolwiek nie dla wszystkich kierowców, ponieważ Warta oferuje bardzo korzystny pakiet zniżek na OC i AC, gdzie 60 % można uzyskać już po trzech latach bezszkodowej jazdy, a kierowcy, którzy ukończyli 35 lat, mogą na podstawie wykazanych doświadczeń w prowadzeniu samochodu (na przykład posiadanie pojazdu służbowego) uzyskać korzystne zniżki bez dokumentowania opłacanej wcześniej polisy OC. Co jeszcze jest dobrze rozwiązane w ofercie Warty, to podział ubezpieczeń AC, czyli Autocasco na wersję podstawową i bardziej rozszerzoną. Dzięki temu kierowca sam decyduje za co płaci i z jakiej ochrony chce korzystać. Warta stawia też na kompleksowe ubezpieczanie się, okazuje się bowiem, że w pakiecie OC i AC uzyskamy korzystniejsze stawki, zapewniając sobie przy okazji pełną i właściwą ochronę na drodze, podczas różnych, czasem bardzo ekstremalnych sytuacji.

Inni ubezpieczyciele

TUW Pocztowe .

TUW Pocztowe
Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych to coś dla tych, którzy lubią mieć swojego ubezpieczyciela zawsze pod ręką! Zapoznaj się z ofertą OC, AC w TUW Pocztowe.

Compensa .

Compensa
Compensa to znany i solidny ubezpieczyciel oferujący OC, AC oraz inne ubezpieczenia komunikacyjne. Zapraszamy do zapoznania się z tą firmą.

PZU .

PZU
PZU to jedna z dłużej działających firm ubezpieczeniowych na polskim rynku. Czy warto kupić ubezpieczenie OC, AC właśnie w PZU?

Concordia .

Concordia
TUW Concordia to najlepsze rozwiązanie dla długoletnich kierowców chcących ubezpieczyć swoje nowe auta z tytułu OC oraz AC.